Vladimíra Mišíka nahradí na Okoři Oskar Petr, odpadá tak duet se synem

Redakce

Zpěváka Vladimíra Mišíka, který je v nemocnici kvůli trombóze v noze, nahradí 21. června na festivalu Okoř se šťávou kytarista a skladatel Oskar Petr. „Mohl by zajímat stejnou skupinu návštěvníků, jaká by přijela na Mišíka. Mnozí znají jeho hit Zmrzlinář či písně, které napsal pro Anetu Langerovou nebo Davida Kollera,“ vzkazují organizátoři. Kvůli neúčasti Vladimíra Mišíka padá i plánovaný duet se synem Adamem, jenž nedávno vydal debutovou desku Parfém (recenze).

Poslechněte si všechny interprety v Youradiu
 
Sedmašedesátiletý Mišík už na konci května nemohl vystoupit na narozeninovém koncertě Ivana Hlase kvůli zánětu hlasivek, nyní mu lékaři našli v noze trombózu a zpěvák skončil na nemocničním lůžku. Hospitalizovaný by měl být Mišík zhruba do 20. června, pak bude následovat rekonvalescence.

Na Okoři v sobotu vedle Adama Mišíka zahraje nová skupina Alberta Černého Lake Malawi, Sto zvířat či Wohnout, poprvé se na akci objeví Lucie Bílá se skupinou Petra Maláska. Festival začne ve 13:00, Bílá zahájí svůj koncert v 21:00. Stejně jako v minulých ročnících je na festival během celé akce zajištěna kyvadlová doprava, linka X Okoř z Dejvic a Kladna. V areálu bude opět stanové městečko. Vstupenky stojí v předprodeji 450 Kč, na místě 550 Kč. (sli)