Vlasta Redl a Hradištan znovu vydají slavnou desku s Husličkami

Redakce

Psal se rok 1994, kdy folková písničkář Vlasta Redl spojil síly s folklorním uskupením Hradišťan Jiřího Pavlici a společně vydali album Vlasta Redl/AG Flek & Hradišťan/Jiří Pavlica, na které mimo jiné zařadili budoucí hit všech táborových ohňů – píseň Husličky. Nyní se rozhodli, že album ve zremasterované podobě po jedenadvaceti letech vydají znou. A přidají několik společných koncertů, pojmenovaných po jedné skladbě Vandrovali hudci. Jeden koncert proběhne v rámci Colours of Ostrava.

Zmíněné album získalo řadu cen, mimo jiné Gramy za rok 1994 a odstartovalo několikaleté období vyprodaných společných koncertů.

„Nějak se mi zastesklo po té lehkosti, skoro až bezpracnosti, s jakou jsme tehdy s klukama z Hradišťanu spolu hráli. Kdykoli se tyhle dvě party postavily vedle sebe na jeviště, bylo to tak bizarní, že ani skoro nebylo třeba nic vymýšlet – sotva jsme začali hrát, už to bylo originální. V lednu se mi přihodila taková podivná věc, vzal jsem to jako znamení shůry, koupil jsem láhev a jel Jirku navštívit. Byl v šoku, ale shodli jsme se, že aspoň zkusíme zjistit, jestli se nám to tehdy taky všechno jen nezdálo,“ vysvětluje společný návrat Vlasta Redl.

Aktuální program společných koncertů Vlasty Redla a Kapely spolu s Hradišťanem budou tvořit nejen skladby z tohoto výjimečného alba (Husličky, Smrti, Žlutava, Vlaštověnka, Vandrovali hudci), ale také aktuální současná tvorba obou skupin. (red)