Vondráčková prohrála soud, Kubišová ji nemusí nic platit

Redakce

Zpěvačka Helena Vondráčková dnes definitivně prohrála soudní spor s kolegyní Martou Kubišovou. Vrchní soud v Praze rozhodl, že Kubišová nemusí jí a jejímu manželovi Martinu Michalovi platit odškodné 1,3 milionu korun za zrušené turné Golden Kids v roce 2008.
Spor zpěvaček vyvolal v minulých dnech značný mediální zájem poté, co se na stranu Kubišové postavila řada osobností kulturního i veřejného života. Bývalý prezident Václav Havel, někdejší předseda úřednické vlády Jan Fischer, olympijská vítězka Věra Čáslavská a herci či hudebníci vyzvali v dopise Vondráčkovou, aby další pře se svou kolegyní zvážila. Populární zpěvačka však zareagovala tím, že se Kubišová měla chovat slušně a nikoliv arogantně.
Marta Kubišová od počátku odpovědnost za zrušené turné odmítala s tím, že smlouvu na koncertování nepodepsala. Stejně tak ji nepodepsal ani třetí člen skupiny Václav Neckář. Michal s Vondráčkovou však trvali na tom, že smlouvu všichni uzavřeli ústně. Jejich žalobu prvoinstanční soud loni v listopadu zamítl. Uvedl, že se jim uzavření smlouvy nepodařilo prokázat.
Turné Golden Kids se mělo uskutečnit předloni ke 40. výročí tria, zpěváci se ale nakonec nedohodli na podmínkách. Podle Kubišové byla příprava turné chaotická. Michal se nakonec rozhodl turné nahradit samostatnými koncerty Vondráčkové s hosty. (sli)

Poslechněte si Martu Kubišovou a Depeši