Všechno, co potřebujete vědět o zrozencích ve znamení Raka

Pavla Gabrhelíková

Od 22.6. do 22.7. slaví narozeniny Raci. Jací jsou a co od nich čekat? A jak se chovat, pokud jste se do jednoho z nich zamilovali? Vše se dozvíte v našem článku.

O Racích je známo, že jsou velmi citliví a ochranářští. Dávají přednost hluboce emocionálním prožitkům před bezduchým plácáním. Je pro ně velmi těžké otevřít se lidem. Na druhou stranu, když něco chtějí, dokáží se chovat velmi urputně a jsou neuvěřitelně silní.

Jejich soukromí je pro ně veledůležité. Domů si chodí pro podporu a pochopení. V případě, že to tak není, začnou strádat a trápit se. Stanou se z nich nervózní a podráždění protivci. Celkově jde o komplikovanější povahy a dostat se jim pod kůži není jen tak. Avšak, když se vám to povede, stojí to za to.

Jak poznáte, že se jim líbíte?

Jelikož jsou velmi plaší, musíte být opatrní, abyste je nevyděsili a neodehnali pryč. Zkuste být vnímaví. Pořád se pohybují ve vaší blízkosti? Když se podíváte jejich směrem, uhnou rychle pohledem? Pak je to jasné. Nenásilně s nimi navažte konverzaci. Buďte na ně hodní, starejte se o jejich potřeby a otevřete se jim. Tak je přilákáte nejsnáz. Taky pamatujte, že mají hrůzu z odmítnutí, takže se raději do ničeho nepouští. Musíte jim ukázat, že o ně skutečně stojíte.

Jaké je pro Raky ideální místo na rande?

Zjistěte, jaká je jejích oblíbená restaurace nebo kavárna, a pozvěte je tam. Budou ve známém prostředí, kde se cítí bezpečně. Pokud to nemáte jak zjistit, vezměte je na nějaké klidné místo v přírodě nebo tam, kde jste se potkali.

Jací jsou Raci ve vztahu?

Pokud neholdujete dlouhým rozhovorům pod hvězdami a nesnášíte filozofické debaty, Rak pro vás není nejvhodnějším partnerem. Taky byste měli vědět, že se s vámi nebude hádat. Jen se stáhne do své ulity a bude velmi trpět. Nehledají do vztahu jenom milence, ale i nejlepšího přítele, který s nimi naváže velmi emocionální, intimní a oddané partnerství, které vydrží celý život. Ani jim nezkoušejte zlomit srdce!

Jací jsou Raci v posteli?

Jak napovídá jejich povaha, jsou velice submisivní. Dovolují partnerovi plně prozkoumat své tělo a dělat s ním, co chce. Překvapivě milují oplzlé řečičky, ale taky nekonečné líbání a pusinkování na těch nejcitlivějších místech.

Jak se vyrovnávají s rozchodem?

Zlomené srdce nesou těžce. Ale kdo ne, že? Jenomže Raci to vidí jako tu největší životní zradu. Dali někomu své srdce a on je podvedl. Do dalšího vztahu půjdou až za několik let a ten, kdo je bude chtít intimně poznat, to bude mít pěkně těžké.

Jací jsou přátelé?

Pokud máte za kamaráda Raka, jste šťastní lidé. Považují totiž přátele za svou rodinu a nejraději by se pro ně rozkrájeli. V paměti chovají vše, co se vám dohromady přihodilo, a vždycky se za vás postaví, i kdyby to mělo znamenat, že dostanou přes hubu. Proto potřebují vidět usílí i na druhé straně. Když tomu tak není, upadají do skepse a pomalu se vám budou ztrácet z dohledu.

Jaké povolání k nim sedí nejíce?

Měli by se pohybovat v oboru, který bude odpovídat jejich citlivé povaze. Jsou z nich skvělí sociální pracovníci, záchranáři, učitelé, ale i úžasně empatičtí generální ředitelé. Nechybí jim píle a zodpovědnost. Dost jim taky vyhovuje práce z domu, kde na ně nemůže zaútočit okolní svět.