Michael Jackson má už i parfém, do Česka ale přijede jen „jeho“ show

Redakce

Otec zesnulého popového zpěváka Michaela Jacksona Joe Jackson ve čtvrtek oznámil, že parfémy Jackson’s Tribute a Jackson’s Legend, které se vyrábějí k ustění památky jeho syna, se začnou prodávat 21. ledna 2012 v Las Vegas. Jedna lahvička mandarinkovo-jasmínové vůně bude stát 59 dolarů, tedy asi 1200 korun. Výrobci chtějí tímco způsobem "vzdát úctu největší hvězdě, která poctila svět".

Kvůli výrobě voňavky se Joe Jackson spojil s distribučním domem Juliana Rouase, jenž ve nedávno prohlásil, že parfémy neponesou jméno Michael. "Nepoužijeme jméno Michael, nepoužijeme jeho portrét." Rodina chce flakony navíc prodávat více méně anonymně v amerických nákupních střediscích. Tm prvním bude lasvegaské nákupní centrum, v němž se zřídí prodejní stánek.

Parfémy poprvé představil Jackson starší už na květnovém filmovém festivalu v Cannes. Zahájení prodeje ale zpozdila žaloba, již podala společnost, která vlastní práva na prodej výrobků nesoucích zpěvákovo jméno. Usilovala o zakázání prodeje a požadovala odškodnění.

Do České republiky sice parfém ála Michael Jackson nedorazí, zato sem v březnu zavítá turné King of Pop. Jedná se o další tributní akci s písničkami krále popu a tanečním pásmem. Show se zastaví v Praze, Brně, Plzni a Ostravě. Více informací o českých zastávkách dostanete tady. (sli)