Lucie jede na velké turné a znovu vydává staré desky

Redakce

Fanoušci skupiny Lucie, těšte se. David Koller a spol se vrací. Příští rok vyráží na halové turné, letos vychází u vydavatelství Universal Music kompletní diskografie této skupiny.

Od 1. června 2013 budou přes iTunes alba Lucie, In the Sky, Černý kočky mokrý žáby, Pohyby, Větší než malé množství lásky, Slunečnice, Dobrá Kočzka která nemlsá. Od 8. června pak budou na YouTube klipy.

Vydání na fyzických nosičích (CD a DVD) je připraveno na podzim 2013 a jaro 2014. Nejprve vyjde během října 2013 exkluzivní box všech řadových alb a Live 1+2 z pražské Lucerny na CD, jednotlivá řadová alba pak vyjdou v březnu 2014 i samostatně.

Halové turné začíná 26. května 2014 v Košicích a po koncertech v Bratislavě, Ostravě, Brně ho zakončí 10. června v pražské O2 areně. "Nějaký čas jsme byli ve při, ale to už je hodně let. Během doby z nás spadla ponorková nemoc a šlo nám o to, aby se z ponorky stala vzducholoď, která ještě dlouho poletí Vesmírem," řekl kytarista Robert Kodym.

Na turné Lucie 2014, které bude provázet velká technická výprava, se na českých koncertech počítá s cenou vstupenek od 490 do 1290 Kč, předprodej bude zahájen tuto středu ráno. Kapela podle svých slov nabídne výběr svých hitů, nové písně nechystá. "Novinkou je, že se skupina Lucie dala dohromady a bude hrát staré skladby," podotkl Kodym. Skupina nepočítá s předkapelou, pouze se v roli hostující bubeníka připojí Kollerův syn Adam.

Lucie zatím intenzivně zkouší a plánuje vystupování na neveřejných a charitativních akcích, například 1. června pro Nadaci Terezy Maxové v pražském SaSaZu nebo na začátku července v Karlových Varech. (sli)