Vyplazený jazyk 50x jinak. Stouni mají narozeninové logo!

Redakce

The Rolling Stones představili své známé logo s vyplazeným jazykem aktualizované k 50. výročí založení skupiny. Původní jazyk doplňuje kruhový nápis The Rolling Stones/Fifty Years (Rolling Stones/Padesát let).

Autorem nové verze je americký grafik Shepard Fairey, který se proslavil v roce 2008 plakátem pozdějšího amerického prezidenta Baracka Obamy. Na svém kontě má také obaly alb pro The Smashing Pumpkins nebo Neila Younga.

Poslechněte si Rolling Stones v YouRadiu

Původní logo s jazykem se poprvé objevilo v roce 1971 na albu Sticky Fingers. Jeho autorem je John Pasche, tehdejší student umělecké školy v Londýně. Pascheho oslovil frontman Rolling Stones Mick Jagger, který nebyl spokojen s grafickými návrhy, s nimiž přišla jejich nahrávací společnost Decca.

"Záměrem bylo vyjádřit protiautoritářské postoje skupiny, Mickova ústa a zjevné sexuální konotace," řekl později Pasche. "Navrhl jsem logo tak, aby se dalo snadno reprodukovat a aby pokud možno vydrželo zkoušku času."

V červenci se členové Rolling Stones sejdou v Londýně, aby mluvili o případném novém albu a turné k 50. výročí skupiny. Kytarista Keith Richards tento týden v rozhovoru řekl, že novinku by mohl produkovat Jack White.

Rolling Stones hráli v roce 2002 s tehdejší Whiteovou skupinou White Stripes, před třemi roky pak s Whitem nahrával sólové věci Richards. (sli)