Vypsaná fixa chystá akustický křest a natáčené nové desky

Redakce

Pardubická Vypsaní fixa se nedávno vrhla na netradiční hudební aktivitu – v pražském klubu Retro hrála akusticky. Koncert pro hudební televizi Óčko vyjde jako CD a DVD, které se bude křtít na pražské Dobešce 31. října, záznam z koncertu půjde v televizi 15. září.

Poslechněte si Vypsanou fixu v Youradiu

"Je vlastně docela dobrý, že v diskografii budeme mít i akustickou desku. Zjistili jsme, že naše písně takhle znějí úplně jinak, hodně se to povedlo i zvukově. Při nahrávání koncertu jsme využili starou, poloakustickou baskytaru Jolana, kterou jsme oprášili ze dna zkušebny a Mejn na ní hrál. Pítrs vytvořil speciální rytmickou sadu a celý to dostalo takovej super temnej spodek,“ dodává Márdi.

Akustické hraní si kapela vyzkouší i v rámci nového pořadu na ČT Art 20. září v Ostravě. "Od koncertu v Retru se to bude lišit, zařadíme totiž úplně jiné písně," dodává Márdi.

Kromě již zmiňovaných aktivit se kapela bude v září a říjnu věnovat nahrávání nového alba, v listopadu a prosinci pak vyjede koncertovat. Listopad věnuje společnému hraní s Visacím zámkem na KultTour, v prosinci proběhne bonusová část TugedrtůrMňágou a Žďorp. (sli)