Vypsaná fixa chystá novou desku, na turné si bude sama předskakovat

Redakce

Pardubická skupina Vypsaná fixa letos absolvovala kromě vlastních koncertů i turné s Mňágou a Žďorp a Visacím zámkem, na příští rok má v plánu novou desku.

Poslechněte si Vypsanou fixu v Youradiu

"Písničky jsme připravili v říjnu na našem detašovaném pracovišti na sečské přehradě. V lednu je natočíme pod producentským dohledem Ondřeje Ježka," řekl zpěvák a kytarista Márdi. Album by mělo vyjít začátkem března 2014. Kapela ho pokřtí na klubovém turné, které už dostalo název Před náma hrajeme my.

"Je to jednak parafráze na naše CD Před náma jedeme my a za druhé – my opravdu sami sobě předskočíme. Předkapela Vypsaná fixa zahraje před Vypsanou fixou. Jak to bude v reálu vypadat, zatím nebudeme prozrazovat," dodal Márdi.

"V roce 2014 to bude dvacet let od založení kapely. Když jsme Fixu tehdy jako sezónní projekt založili, nikdo to nečekal. Tenhle příběh oslavíme všude a konečně zahrajeme i písně z prvotních demosnímků, které jsme vytrvale odmítali hrát, i když je lidé stále vytrvale vyžadovali." První řadová deska Brutální všechno vyšla skupině v roce 2001, zatím poslední řadovka Detaily v roce 2011. (sli)