Vypsaná fixa plánuje oldskůlový podzim. I se staronovým basákem

Redakce

Po sérii jarních koncertů k velmi povedené desce Krásný smutný den se kapela Vypsaná fixa chystá na podzimní nálož "dvacetiletého" turné Před náma hrajeme my. Co přesně to znamená? Vysvětluje kapelník Márdi:

Fotoreport ze křtu Krásného smutného dne
ROZHOVOR: Krásný smutný den je daleko pestřejší, než jsme čekali

„Mnoho let po nás mnoho našich fanoušků chce, abychom na koncertech zahráli písně z nejstarších demosnímků. Dlouho jsme to odmítali, preferovali jsme věci z řadových desek, ale vzhledem k tomu, že kulaté výročí si zaslouží výjimečné činy, napadlo nás, že tyhle oldskůlové pecky opět nazkoušíme a budeme je hrát na narozeninové šňůře. Takže kdo chce živě slyšet písně jako je Večerníček, Argentina nebo Agresívní děda, má neopakovatelnou, zřejmě už opravdu poslední šanci."

Poslechněte si Vypsanou fixu v Youradiu

Před každým koncertem tak vystoupí Fixa se starými písničkami. "V základní sestavě této lofifolkové předkapely budu hrát já s Pítrsem a v průběhu našeho setu se k nám občas přidá Mejla nebo Mejn a také další hosté, to podle toho, v jakém městě zrovna budeme hrát. Každý koncert bude úplně jiný, protože do výsledné podoby obou playlistů promluví hlasováním lidé, kteří koncert navštíví," dodává Márdi.

Z výčtu vyplývá, že kapela opět počítá s baskytaristou Mejnem, který loni ohlásil odchod. Na jarním turné za něj zaskočil Aleš Zenkl, skupina se ale netajila tím, že najít stálou náhradu je těžké.

„To, že se Mejn vrátil zpátky, je úplně nejlepší varianta, v níž jsem pravdu vůbec nedoufal, i když jsem si pořád ve skrytu duše přál, aby to tak dopadlo. Bylo to velice zvláštní období a Mejn nám tak dal takový malý dárek k narozeninám,“ dodává Márdi.

Turné startuje 17. října v Jablonci nad Nisou v klubu Na Rampě. V Praze se kapela představí ve Velkém sále legendárního paláce Lucerna a turné pak skončí 20. prosince v kulturním domě v Herálci. Lístky je možné koupit zde. (sli)

Před náma hrajeme my tour 2014

17. 10. Jablonec (Na Rampě), 18. 10. Jindřichlv Hradec (KC Jitka), 23. 10. Ostrava (Garage), 24. 10. Frýdek Místek (Stoun), 25. 10. Krnov (Kofola), 30. 10. Plzeň (Buena Vista), 31. 10. Tábor (Hotel Palcát), 7. 11. Most (KC Medůza), 8. 11. Liberec (Bunkr), 12. 11. Olomouc (U Klub), 14. 11. České Budějovice (KD Vltava), 21. 11. Dobříš (Kulturní dům), 22. 11. Vimperk (Hotel Zlatá hvězda), 26. 11. Brno (Fléda), 28. 11. Zlín (Golem), 29. 11. Třebíč (Kulturní dům), 5. 12. Pardubice (El klub), 6. 12. Karlovy Vary (Lidový dům), 17. 12. Praha (Lucerna), 20. 12. Herálec (Kulturní dům)