Vypsaná fixa slaví 20 let. Chystá velké turné, desku a konkurz na basáka

Redakce

Pardubická kapela Vypsaná fixa se připravuje na velký rok. Na jarním a podzimním turné oslaví 20 let existence a vydá také novou, v pořadí sedmou desku. Pod názvem Krásný smutný den vyjde 7. března.

Na nové album se kapela připravovala už loni v říjnu ve studiu na sečské přehradě. Samotné nahrávání probíhá právě v těchto dnech v pražském studiu Jámor. „Celé album bude víc syrové, naturální. Trochu návrat k našim začátkům. I proto jsme se rozhodli pro producenta Ondřeje Ježka, který má přesně pro tenhle styl cítění,“ říká zpěvák Márdi.

Poslechněte si Vypsanou fixu v Youradiu

Na nové desce ještě fanoušci uslyší starého baskytaristu Mejna, jenž však z kapely odchází. "Je to pro nás všechny velkej smutek, i když jsme to věděli dlouho. Mejn s námi nahraje ještě nové album a dokonce nám nafotil i nové promofotky, ale faktem zůstává, že hledáme náhradu. Což nebude jednoduchý.“

Po jarních koncertech přijdou letní festivaly a na podzim pak proběhne hlavní část koncertních oslav. Ty vyvrcholí v pražské Lucerně před Vánoci.(sli)

Termíny turné Ve vzduchu je jaro

7. 3. Litomyšl – Kotelna, 8. 3. Dvůr Králové – Zálabí, 12. 3. Plzeň – Pod Lampou, 14. 3. Příbram – Junior klub, 15. 3. Ústí nad Labem – Doma, 17. 3. Praha – Akropole, 21. 3.  Prostějov – Apollo 13, 22. 3. Karviná – Harlekín, 25. 3. Brno –  Metro, 28. 3. Chotěboř – Hotel Fantazie, 4. 4. Valašské Meziříčí – M klub, 5. 4. Trnov u Dobrušky – ZZ Club + Visací Zámek, 10. 4. Bratislava – Křest CD, 11. 4. Kutná Hora – Planet, 12. 4. Hořovice – KD + Visací Zámek, 18. 4 Klatovy – Music club U  Košile, 19. 4. Albrechtice u Písku + Visací Zámek, 26. 4. Chrudim – R Klub