Vyrazte v zimě do Thajska: Top 5 věcí, které můžete dělat na Koh Samui

Redakce

Prosinec, který nastane za chvíli, je v Thajsku velmi žádanou a žhavou sezónou, protože zde končí období dešťů a vy si můžete užít druhé léto. Pokud přemýšlíte kam vyrazit, tak určitě na Koh Samui. Koh Samui se stal v posledních letech velmi oblíbený, a to hlavně proto, že má co nabídnout. Zde je pět věcí, které zde můžete dělat.

  1. Národní park Ang Thong. Ang thong je panenské souostroví složené ze čtyřiceti dvou ostrovů v zálivu Thajska. Můžete zde vidět týčící se vápencové hory, hustou džungli, pláže s nádherným bílým pískem, úrodné mangrovy, vodopády a skryté zátoky. Ang Thong je chráněnou oblastí, kde žije bohatá škála exotických volně žijících živočichů.
  2. Big Buddha. Na severním pobřeží ostrova Koh Samui je slavný velký Buddha, který je vyhledávanou svatyní. Buddha je dvanáct metrů vysoký a zářivě zlatý, nejde ho tedy přehlédnout. V okolí jsou také úžasné trhy, kde si můžete zakoupit malého Buddhu jako talisman nebo výborné čerstvé ovoce a různá zdejší jídla.
  3. Hin Ta a Hin Yai. Hin Ta a Hin Yai jsou obrovské kamenné útvary na okraji moře, kterým se přezdívá dědeček a babička a jsou zde zdrojem radosti a obdivu. Místní obyvatelé je objevili před mnoha lety a velmi si jich váží. Falické kamenné útvary vypadají velmi nemravně, o čemž se můžete přesvědčit sami v galerii.
  4. Vodopád Na Muang. Na ostrově Koh Samui naleznete hned několik vodopádů, ale Na Muang patří mezi ty nejmalebnější. Jméno Na Muang odkazuje k masivní fialové skále, u které vodopády najdete. Kameny a kořeny stromů vytvářejí přírodní schodiště, které vás vyvede až nahoru k vodopádu, kde si můžete užít skvělé přírodní koupaliště přímo pod padající vodou.
  5. Hadí farma. Pokud chcete vidět některé z nejslavnějších a nejjedovatějších hadů Asie, tak rozhodně navštivte hadí farmu. Hadí farma nabízí spoustu exhibicí. Na některé hady si můžete dokonce i sáhnout, ale kdo by o to stál?! My tedy ne… Thajsko je domovem asi sto sedmdesáti různým hadů – a padesát z nich je jedovatých.

Podzimní cestování: Nejlepší místa, kam vyrazit v říjnu

Turistika v zahraničí: Kde si ji nejvíc užijete?