Vyšetřování týrání labradora Marleyho končí. O tyranovi rozhodne soud

Pavla Gabrhelíková

Zatímco se štěně zotavuje z brutálních útoků, jeho bývalého majitele vyšetřovala policie. Muž stane před soudem, kde mu hrozí až dva roky vězení.

Před více než dvěma týdny se lidi na sociáních sítích dozvěděli o útocích na štěně labradora jménem Marley. Češi v sobě nezapřeli národ pejskařů a začali s okázalou nenávistí vůči Jakubovi, který se týrání dopustil.

Dne 26. března ho kriminalisté definovali jako podezřelého z trestného činu týrání zvířat. Tisková mluvčí prachatické policie řekla Prachatickému deníku: „Lékařské zprávy nepotvrdily, že by Marley jednáním agresora utrpěl trvalé následky, přesto se ale jedná o zvlášť surový a trýznivý útok. Proto případ kriminalisté vyhodnotili jako trestný čin, za který může soud podezřelému uložit trest odnětí svobody až na dva roky.“

Marleymu je naštěstí už dobře u nových majitelů. Jakuba ale moc hezké časy nečekají. I kdyby ho chtěl soud omilostnit, společnost to nedovolí. Tento případ se stal i odrazovým můstkem pro dožadování se vyšších trestů za týrání živých tvorů v podobě zvířat.