Vyšly další Kmeny, knížka o subkulturách před rokem 1989

Redakce

Po úspěchu dva roky starého prvního dílu knihy Kmeny, která pojednává o nejrůznějších subkulturách, jsou tu autoři v čele s rapperem Vladimirem 518 s pokračováním.

Zajímá vás, jak se mezi lety 1968 a 1989 žilo máničkám, vekslákům, homosexuálům, ekoaktivistům, nudistům nebo třeba fanouškům tuningu? Pak je knížka s názvem Kmeny 0, doplněná o dobové amatérské i profi fotky, věc, kterou musíte mít.

„Po formální stránce doznala kniha hlavní změny v případě obrazového materiálu. Oproti prvnímu dílu jsme se museli vzdát spojovacího a zastřešujícího prvku v podobě snímků od jednoho jediného fotografa. Místo toho jsme vstoupili do světa fotografické historické koláže, která využívá krásy domácích archivů stejně jako sofistikovaných obrazů etablovaných autorů. V knize se tak potkává vysoké s nízkým a hrubost s jemností,“ dodává hlavní autor projektu Vladimir 518, který pro sepsání všech kapitol knihy oslovil dalších 24 autorů.

Jednotlivé kapitoly zpracovali například překladatel a hudební publicista Josef Rauvolf, odborník na sci-fi literaturu Ivan Adamovič nebo kurátor a výtvarný publicista Tomáš Pospiszyl. Kniha stojí 899 Kč a je možné ji předobjednat zde. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=MQ9GP3ALzOY#t=29