Výstava Město. Berlín-Brno ukazuje urbanistické vize studentů architektury

Redakce

Společný projekt Fakulty architektury brněnského VUT a Technické Univerzity  v Drážďanech uvede výstavu prací studentů z ateliérů prof. Petra Pelčáka a prof. Ivana Reimanna s názvem MĚSTO. BERLÍN-BRNO / STADT. BERLIN-BRÜNN. Mapuje rozlišné představy budoucích architektů na proměny obou měst v souvislosti s nevyhnutnými proměnami architektury, které nová éra přináší. Výstava proběhne od 27. května do 26. června Galerii Architektury Brno

Oba profesoři zadali ve svých ateliérech analogické úlohy a dávají tak studentům prostor pro konfrontaci přístupů a výsledků moravských, českých a německých studentů. Profesor Pelčák se v uplynulých dvaceti letech výrazně podepsal na podobě současného Brna. Do jeho portfolia patří nové obytné domy i stavby s komerčním užitím. Podílel se napříkald na výstavbě Galerie Vaňkovka nebo rekonstrukci Denisových sadů v Brně. 

Pražský rodák Ivan Reimann vede od roku 1995 berlínskou architektonickou kancelář společně s architektem Thomasem Müllerem, se kterým se podílel na výstavbě budov německých ministerstev zahraničí a vnitra nebo na univerzitním kampusu Goethe-Universität ve Frankfurtu nad Mohanem.