Vzdala se kariéry a pomáhá opuštěným psům

mim

Ruska Daria Pushkareva se vzdala slibné kariéry, aby se mohla věnovat psům. Tleskáme!

Daria Pushkareva nejdřív natáčela videa, ale neměla vůbec žádné volno, tak si za všechny peníze, co měla, koupila fotografické náčiní, absolvovala kurzy a stala se vyhledávanou svatební fotografkou. Mezi její klienty patřili bohatí ruští byznysmeni a politici. Jenže po pár letech zjistila, že je zase tam, kde byla – nemá vůbec čas na sebe a relax.

Dítě vs. dospělý

„Vzpomněla jsem si, že když se nás ve škole ptali, co chceme dělat, až budeme dospělí, řekla jsem, že chci pracovat v psím útulku. Vyrůstala jsem bez táty a jako dítě jsem neměla psa, protože mámě bylo jasné, že by se o něj musela starat hlavně ona a to pro ni jako samoživitelku nebylo možné,“ řekla Daria webu Boredpanda.com.

Daria proto dětský sen v dospělosti realizovala aspoň pomocí psům přes internet. Například darovala různým organizacím pomáhajícím psům peníze. „Jednou jsem chtěla finančně pomoct jednomu psovi, který potřeboval peníze na veterinu. Bylo mi řečeno, že děkují, ale že tam s ním stejně nemá kdo zajet. Tak jsme tam zajeli s manželem,“ vyprávěla dále Pushkareva.

Tím se odstartoval její nový život. Začala si brát víc a víc psů, až se s manželem odstěhovali za Moskvu, kde skromně žijí. Mimo psů se starají ještě o lišky a mývaly. Mají dva zaměstnance, jinak vše obstarávají sami. Finančně jim pomáhají přátelé a Daria taky upravuje fotky, aby si přivydělala. Dohromady mají skoro 200 zvířat, která ostatní nechtěli nebo je chtěli na kožešiny, a všechna milují. Pozor! Jejich dům není útulek, takže nečekají, až si pro zvířata někdo přijede, ale mají je za vlastní.