Vzhůru do divočiny se Shakirou. Rovnou mezi vlky


I talentovaná kráska z Kolumbie uposlechla volání divočiny a vrhla se do vod mainstreamu. Zdání ale klame. I když z desky nejdřív uslyšíte dunivé diskotékové beaty, najdou se na ní i houpavé exotické rytmy, které obratné vlčici Shakiře sluší stejně hezky.

Shakiřinu Desku She Wolf předchází jako mlžný opar její název, který slibuje výbušnou nálož temperamentu a nespoutanosti. Reklama tělem (respektive přebalem) nelže, hitparády už od června brázdí pilotní singl She Wolf, který provází úsměvný videoklip: Shakira se v něm předvádí téměř jako hadí žena ve velmi odvážných oblečcích, chvílemi je dokonce uzavřená v kleci. Jelikož singl startuje celé album a v podobné atmosféře se nese i druhý singl Did It Again, může se zdát, že cédéčko bude jedna velká diskotéková smršť. O čistokrevných diskotékách tohle album ale není.

Podívejte se na Shakiřiny klipy

Shakira natáčí klip k She WolfKromě diskotéky nás Shakira tradičně vezme na okružní jízdu po orientu. Kromě – pro ni domácích – latinskoamerických rytmů se pokocháte i arabskou exotikou ve Why Wait a částečně i v Gypsy, asi nejkřehčí písničce na desce, v níž Shakira chvílemi zní jako Alanis Morissette. Písnička Long time zase nabízí úvodní intro stylizované do houpavého hiphopu, song Spy, kde hostuje Wyclef Jean, zní místy jako z dílny Pet Shop Boys z 80. let. Devítka na desce, Mon Amour, zase odsýpá jako nekomplikovaná rocková vypalovačka typu Avril Lavigne. Aby svou „rozpolcenost“ Shakira ještě více podpořila, rozhodla se devět skladeb nazpívat anglicky a zbylé tři v rodné španělštině. Relativně tuctová etno-diskotéková Aňoz Luz tak ve španělštině dostala docela zajímavý obleček.

Podívejte se na klip She Wolf

http://www.youtube.com/watch?v=xt1jhoP4Btg

V nejednotném stylu se deska veze od začátku do konce. Nemůžeme to mít Shakiře za zlé, koncepční desku neavizovala. Spíš než aby posluchače umořila v sousledné nudě, natočila zdánlivě nesourodou, ale příjemnou taneční desku.

Shakira – She Wolf
Celkový čas: 40:49
Vydavatelství: Sony
Skladby: She Wolf, Did It Again, Long Time, Why Wait, Good Stuff, Spy, Men In This Town, Gypsy, Spy, (feat. Wyclef Jean), Mon Amour, Lo Hecho Está Hecho, Aňos Luz, Loba

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit