Vzrušují vás jeho svaly? Není svalovec jako svalovec

Lucie Bryndová

Mít tělo jako Arnold Schwarzenegger není sice v dnešní době, kdy se těší oblibě hipsteři s ne příliš mužnou postavou, zárukou úspěchu u žen, ale stále existuje početná skupina chlapů, kteří si na pořádné svalové hmotě zakládají. Dámy, patříte mezi ty, které nemohou pěkně vysportovanému tělíčku odolat? Tak dávejte pozor na to, jak k němu váš nový objev přišel. Nejsou totiž svaly jako svaly. Jak poznáte, že frčí na steroidech a v čem to může narušit váš láskyplný začátek vztahu?

Steroidy jsou nebezpečná věc, byť se to ze začátku nezdá. Anabolika jsou podobná mužskému hormonu testosteronu, urychlují růst svalové hmoty a zvyšují fyzickou sílu, takže pokud býval váš protějšek dříve spíše hubeňourek, který se snažil trošku cvičit, může se z něj stát za poměrně krátkou chvíli nabouchaný svalovec. Díky tomuto efektu se k užívání anabolik uchyluje stále velké množství sportovců. V čem je jejich užívání nebezpečné a jak to může ovlivnit váš vztah?

Jak poznáte, že sype?

Rozeznat steroiďáka od namakaného týpka z fitka, který na svých svalech poctivě dře již několik let, nemusí být vždy tak jednoduché. Ramena jako skříň totiž mohou mít i ti, kteří se žádnými suplementy neládují. To, čím se ale liší, mohou být pupínky na zádech nebo akné na obličeji. V důsledku užívání těchto látek se mužům více mastí pleť a rozšiřují se póry.

Dalším znakem může být také změna hlasu. Ten se může uživatelům steroidů velmi změnit. Pokud jste tedy zaznamenala, že mu poněkud zhrubl hlas, může to být jeden ze znaků. S užíváním steroidů se často dostavuje také kolísání nálad, nechutenství nebo ztráta vlasů.

Skvělý sex? Zapomeňte

Co vás může trápit ze všeho nejvíc, je sex. Řada problémů se může projevit hlavně v posteli. Steroidy mají vliv především na libido. Přestože někteří jejich uživatelé mají velkou chuť na sex, mohou mít sníženou citlivost, a to i na místech, kde by byla docela žádoucí. Ze samotného milování tak nemusí nic moc mít.

Steroidy navíc negativně ovlivňují mužskou plodnost, takže se může klidně stát, že když budete se svou drahou polovičkou, která na nich jede, plánovat miminko, nemusí se vám to podařit.

Psychické problémy i horší paměť

Anabolika přináší kromě nárůstu svalové hmoty, která může mnohým imponovat, i řadu dalších problémů. Mezi ně patří také zhoršená paměť. Váš drahý si tak třeba vůbec nemusí pamatovat, že se s vámi domluvil na večeři nebo na tom, že s vámi má jít na oslavu narozenin vaší kamarádky. A to se vám asi také moc líbit nebude, co?

Pokud už to dojde do stadia, kdy mu na tuhle „drobnou“ neřest přijdete a váš partner se na zobání jednou provždy vykašle, může nastat období, kdy upadne do těžkých depresí. Těmi trpí lidi, kteří steroidy vysadí.

Nic není, jako se zdá

Kromě toho všeho některým chlapům, kteří anabolika užívají, straší ve věži podobně jako anorektičkám. Řada z nich trpí svalovou dysmorfií, což je chorobné přesvědčení, že mají malé svaly nebo nadváhu, a to i přesto, že to není pravda. Takže se může stát, že i když bude vypadat jako robocop, bude si připadat jako střízlík.

Kromě toho trpí řada mužů, kteří tyto prášky berou, nevysvětlitelnými návaly agrese. Někteří začnou dělat zbytečně dusno za volantem, jiní, kteří dříve milovali zvířata, jimi začnou opovrhovat a mohou se k nim začít chovat agresivně nebo jim dokonce mohou začít ubližovat. Tak si dávejte pozor a jestli dostanete podezření, že je s vaším partnerem něco špatně, pokuste se mu s tímto problémem pomoci nebo požádejte o pomoc některého z jeho kamarádů a lékaře.