Wabi a Ďáblovo stádo jedou na lesní turné. Místo hájoven zahrají v klubech

Redakce

Wabi a Ďáblovo stádo, skupina mladých umělců v čele s písničkářem Wabi Daňkem, která loni v létě ve srubu v Orlických horách natočila skvělé album starých trampských písniček jako Laredo, Hejno vran nebo Hudsonské šífy, se chystá s albem na lesní turné. Startuje 5. listopadu v Liberci a končí 6. prosince v Praze.

Poslechněte si Wabiho a Ďáblovo stádo v Youradiu

“Původně jsme nechtěli živě vystupovat vůbec a celou kapitolu Ďáblova stáda definitivně uzavřít, ale zjistili jsme, že nás to spolu baví tak, že si tu radost ještě dopřejeme. Na podzim zahrajeme šest koncertů a dá-li bůh, brzy natočíme další desku, která snad mnohé překvapí,” říká autor projektu David Landštof.

Rozhovor s Wabi Daňkem o albu: Trampské písničky pro ty, kteří je nikdy neposlouchali

Lesní turné soubor pojmenoval proto, že skladby, které interpretuje, mají původ právě na osadách a v lesích.  “Chtěli jsme hrát po hájovnách a myslivnách, ale báli jsme se, že by přišla jen lesní zvěř a náhodní houbaři,” dodává Wabi Daněk.

Na koncertech zazní celá deska Wabi a Ďáblovo stádo, Daňkovy evergreeny, ale také první ochutnávky z chystané novinky, která vyjde na podzim 2014. Vstupenky na koncerty seženete v klasických předprodejích. (sli)

Zastávky Lesního turné

5. 11. Liberec (Lidové sady)
6. 11. Děčín (Městské divadlo)
27. 11. Brno (Musilka)
28. 11. Ostrava (KD Akord)
29. 11. Olomouc (Kino Metropol)
6. 12. Praha (Městská knihovna)

http://www.youtube.com/watch?v=ZkEdn5WQLss