Wabi Daněk a Ďáblovo stádo chystají desku trampských hitů

Redakce

V září vyjde nová deska písničkáře Wabiho Daňka Wabi a Ďáblovo stádo.

Kolekce českých i amerických písniček, které u nás zdomácněly, se natáčela s kapelou o generaci mladších a různožánrových muzikantů – na desce se podílel třeba hráč na dobro Luboš Novotný z Druhé trávy anebo písničkářky Radůza a Aneta Langerová.

Album vznikalo vlétě ve srubu uprostřed orlickohorských lesů, kde si kapela okolo bubeníka Davida Landštofa, jenž projekt vymyslel, postavila na několik dní studio. Výběr songů z několika stovek byl náročný, Landštof a jeho spolupracovníci proto hledali společná témata, například viny a trestu, samoty a odloučení.

Většina skladeb poprvé zazněla 60. a 70. v podání Greenhornů (Jim Bridger, Laredo, Casey Jones, A slunce pálí jen), bratří Ryvolů (Samota, Mrtvej vlak, Hejno vran), Kapitána Kida (Kdo mi oči zatlačí) i Wabiho Daňka (Dawson, Hudsonský šífy).

Z časů trampského úsvitu pak pochází Až ztichnou bílé skály i původně operetní tango Tvůj bílý šátek. Co do zrodu stojí kdesi uprostřed slavné Ďáblovo stádo (Ghost Riders In The Sky) o chmurném výjevu nebeských přízraků, které do češtiny převedl milovník divokého západu Jiří Brdečka.

Právě po této písničce se celá hudebnická sestava pojmenovala. (sli)

Poslechněte si trailer k desce