Wabi Daněk oživí v Praze dávné příběhy. Přijďte si zaprskat do kotlíků!

Redakce

Ve spojení s rockovými muzikanty překvapil Wabi Daněk hned dvakrát – nejdříve výborným albem (přečtěte si o něm), teď i tím, že se s celou partou vydal na Lesní turné. To zakončí 6. prosince v Městské knihovně v Praze. Zarytí osadníci budou asi trochu prskat do kotlíků, ale bluesový a temně rockový zvuk Ďáblova stáda trampské klasice náramně prospěl. Spíše černé než zelené jsou totiž i nálady a příběhy, o kterých Wabi zpívá.

Poslechněte si Wabiho v Youradiu

Tragédie oddílu pyšného generála Custera, nářek nad předčasně zmařenými životy bezejmenných střelců i padlých děv, pochmurné příběhy o vině a trestu. Takové náměty spojují folkového barda Wabiho Daňka s o hodně mladšími hudebníky, kteří k tradici amerického folklóru i country přistupují moderně a místy až z alternativních kořenů.

Ty písničky všichni důvěrně známe, ať už od letních táboráků nebo třeba z nočních večírků na lyžáku. Kovbojské lidovky kdysi nádherně počeštili Greenhorns, ale v české kotlině se zrodily také originální hity bratří Ryvolů nebo Kapitána Kida. Pro pár písní si Ďáblovo stádo sáhlo až do předválečné historie.

Koncert v Městské knihovně začíná v 19:00, vstupenky stojí 360 korun. (sli)