Weezer tentokrát barvoslepí


Californská kapela Weezer pouští do světa svoji šestou studiovou desku s červeným obalem. Jak už je u této kapely zvykem, nenese žádný název, je prostě červená. Jestli si pánové tentokrát vybrali tuto barvu pro její dynamickou a vitální charakteristiku, tak jsou zřejmě barvoslepí.

Přestože za polovinou písní na CD je jako producent podepsán Rick Rubin, který je znám mimo jiné spoluprací s kapelami Red Hot Chili Peppers, System of a Down či Audioslave, je ta deska spíše růžová. Album se nese v duchu dávno odeznělé éry amerických středoškolských, rádoby punk-rockových kapel, jejichž texty nemohou být přímočařejší a melodie poplatnější.

Ten nej kousek alba

Už ne tak přeslazený doušek limonády přinesla spolupráce Rubina a autora všech písní, zpěváka Riverse Cuoma, v písni Everybody Get Dangerous. Ta nepostrádá dynamiku v rockovém kabátu, gradaci a ambice stát se novým hitem. Když se zadaří poslechnout si album až do konce, přijde bonus s názvem The Weight.Příjemně kombinuje zvuk akustické kytary se zkreslením, a písni nelze upřít dobrý nápad, pod který se však nepodepsal nikdo z kapely.

Témata: