Whatzupwitu? Eddie Murphy se „proslavil“ nejpodivnějším duetem hudební historie


Michael Jackson, Eddie Murphy, okolo pobíhající chlapci v uniformách a všudypřítomná srdíčka. To vše prokládané neustále se opakující otázkou Co je s tebou? Tento hudební kousek, který měl raději zmizet v propadlišti dějin, dlouho vrtá hlavou mnoha lidem.

V roce 1992 byl Michael Jackson na vrcholu slávy se svým legendárním albem Dangerous. Eddieho Murphyho obsadil do role faraona ve velmi úspěšném videoklipu Remember the Time. Spolupráce se dvojici umělců natolik zalíbila, že o rok později vydali duet Whatzupwitu. Videoklip se okamžitě stal předmětem dohadů a spekulací. Ve videu vedle sebe stojí Eddie a Michael, občas se okolo nich objeví rámeček se srdíčky, jindy okolo pobíhají chlapci ve školních uniformách. Nechybí ani provokativní pohyby pánevních oblastí obou interpretů. Oba zpěváci střídavě zpívají Whatzup, whatzup, whatzupwitu? (Co je s tebou?). Poletující okřídlená srdíčka a zpěv chlapeckého sboru podivnost jen podtrhuje. Fanoušci zareagovali otázkou „Co je s vámi?“ a píseň poslali do hlubin zapomnění.

Co je s tebou? Poslechněte si Whatzupwitu

http://www.youtube.com/watch?v=8yoIkQFuF6g

Nepříliš slavně dopadl i podivný duet se Shabbou Ranksem I Was A King. Přesto Eddie Murphy své pěvecké ambice neopustil. Roku 2001 mu přinesla ovoce role oslíka v animovaném filmu Shrek. Jeho verze I’m a Believer byla natolik povedená, že v pokračování Shrek 2 přezpíval letní hit Rickyho Martina Livin‘ La Vida Loca.

Poslechněte si I Was a King

Příležitost k definitivnímu očištění svého hudebního jména dostal Murphy v roce 2006. Tehdy ho přizvali k natáčení Oscary ověnčeného muzikálu Dreamgirls. Po boku Beyoncé Knowles, Jamie Foxxe a Jennifer Hudson zazářil při zpěvu Cadillac Car či Fake Your Way to the Top. Za svůj výkon získal Zlatý globus jako nejlepší herec ve vedlejší roli. Po Dreamgirls ale přišlo opět období propadáků. Filmy Norbit a Seznamte se s Davem uvrhly Eddieho mezi béčkové herce. Zachránit by ho mohl Shrek po Čtvrté, který má být uveden v roce 2010. Snad si jako animovaný oslík opět vyzpívá cestu k dalšímu hvězdnému muzikálu.

V seriálu Music &… Nepovedené kariéry si ještě přečtete o:
Stevenovi Segalovi (24. 4.)
Davidu Hasselhoffovi (1. 5.)
Paris Hilton (8. 5.)

Témata: