Wi-Fi zdarma na pražských zastávkách!

Redakce

Cestující v pražské MHD se mohou nově připojit u některých zastávek k internetu. První zastávka s wi-fi připojením je tramvajový přístřešek na zastávce Husinecká v Praze na Žižkově.

Do konce letošního června by jich měla být 127. Lidé se nebudou muset přihlašovat heslem a užívání je zdarma a budou se moci připojit v dosahu 50 až 100 metrů od zastávky. Omezeny jsou pouze návštěvy některých stránek, které by například vedly k teroristům.

V dalších šesti měsících plánuje dopravní podnik (DPP) a JCDecaux spustit více než 300 zastávek s volným přístupem na internet. Zastávky nabízí připojení skrze čtyři až šest rádiových rozhraní na každou z nich.

V současné době je připojení spuštěno na 27 přístřešcích a dalších 100 se připravuje ke spuštění služby během června. Do konce roku 2017 budou do provozu zapojeny nejfrekventovanější zastávky pražské hromadné dopravy.

V současné době funguje připojení v zastávkách metra a na prodlouženém úseku trasy metra A z Dejvic do Motola. DPP nyní jedná s poskytovateli mobilních služeb o zprostředkování připojení i na trase metra C, kde by měl zkušební provoz začít.

Prosté vynálezy, které mohou zachránit planetu

Apple představil novinku HomePod, internetu je pro legraci

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit