8 jídel, která byste si nikdy neměli objednávat v Mekáči

Pavla Gabrhelíková

Že Mekáč není žádná fitness strava, to je vám asi jasné. Pokud si ho dáváte jednou za půl roku, nemá šanci vám ublížit, při každodenní konzumaci těžkoříct. Každopádně nejhorší pověst má těchto osm potravin.

  1. BigMac. Obsahuje větší množství tuku, než byste měli na oběd pozřít. Když si k tomu dá ten, kdo má genetické predispozice ještě Colu a hranolky, je možné, že bude mít na hrudi na stará kolena přidělaný bypass. Alespoň podle Americké srdeční asociace.
  2. McNuggets. Nikdo totiž neví, co v nich vlastně je. Bývalý zaměstnanec tvrdil magazínu Reddit, že jednou nechal zmrazené nuggety na pultu, a když druhý den přišel do práce, byla tam jenom špinavá louže. Jestli je ale spíš někdo nesnědl…
  3. Salát. Ten vypadá docela neškodně. Ale má v sobě na salát docela dost tuků, sacharidů a kalorií, což například při redukční dietě nechcete.
  4. Cola-Cola. I když ji ředí sodou (ano, neradi vám bereme iluze), asi vám neušlo, že Coca-Cola není nejzdravější nápoj, zejména pro lidi s vysokým tlakem nebo těhotné ženy. Když k tomu přidáte ještě celé menu, přeskakujete možné denní příjmy nezdravých látek.
  5. Slanina, vejce a sýrový bagel. Zdravá snídaně by měla obsahovat dostatek bílkovin, vlákniny a zdravých tuků. Ale u této trojkombinace zoufale postrádáme zeleninu a množství Kj doporučené na snídaňovou porci přesahuje.
  6. Hranolky. I když to vypadá, že hranolky jsou takové nic, jedna porce středních hranolek má 1379 Kj, což je zhruba jedna pětina doporučeného denního příjmu.
  7. Happy Meal. Rodinné obědy v Mekáči jsou pro dětský organismus zlo. S kaloriemi by to nebylo tak hrozné, ale s obsahem soli a cukru v jedné veselé krabičce to pro dětský organismus bůhví jak veselé není.
  8. McChicken. Olej, ve kterém se maso dělá, majonéza a velká houska dělají z jinak docela zdravého kuřecího masa nezdravý fastfood.