Xavier Baumaxa vybral od fanoušků peníze na album Dawntempo

Redakce

Písničkář Xavier Baumaxa získal přes crowdfundingový web Hithit.cz od svých fanoušků peníze na natočení nové desky pojmenované Dawntempo.

Baumaxovi se na novinku složilo přes 230 fanoušků, celková suma, již vybral, činí přes 200 tisíc, což je prozatím nejvyšší částka, která se na českých crowdfundingových webech podařila vybrat.

Poslechněte si Xaviera Baumaxu na YouRadiu

Každému, kdo na album poslal nějaký příspěvek, slíbil Baumaxa odměnu. Za 200 korun věnuje CD a vstup na koncert, za 500 Kč přidá originální tričko, za 900 korun přihodí vinyl. Takto se odměny stupňovaly až k částce 15 tisíc korun, za hudebník slíbil přijet zahrát speciální koncert. Největší zájem byl o odměnu za 200 korun.

Hithit.cz navazuje na fenomenén americké stránky Kickstarter.com, což je prostor pro hudebníky či výtvarníky, kteří mají nápady, ale chybí jim peníze na realizaci nápadů. Ty můžou získat právě prostřednictvím webu Hithit.cz.

Tvůrci projektů mají na prezentaci a sběr peněz 45 dní. Pokud se jim to v tomto limitu nepovede, všechny peníze se vrací na účty dárců. Naopak když cílovou částku shromáždí už za týden, sbírka pokračuje dál a po měsíci a půl můžou mít na kontě třeba čtyřnásobek požadovaných prostředků. (sli)