Xindl X chystá turné jenom s kytarou

Redakce

Po náhradních koncertech 17. a 18. února v Divadle Gong chystá Xindl X koncertní turné, které objede sám s kytarou, bez kapely.

"Je sice pravda, že naše skupina má teď vrcholnou formu a festivalové léto jsem si loni užil jako žádné jiné předtím. Ale v momentě, kdy jsme začali s kapelou hrát po divadlech, mě přepadl pocit, že pod všemi těmi parádními aranžemi se náhle ztrácí ta písnička jako taková," vysvětluje písničkář, proč se na turné vydává sólově.

Podívejte se na aktuální klip Xindla X: Dočasná svatá

"Když si to atmosféra žádá, mohu změnit tempo, přidat si pár taktů, úplně změnit formu písničky a nemusím se řídit playlistem a klidně zahrát pět let starou písničku, kterou jsem čtyři roky nehrál, ale kterou zrovna mám chuť zahrát," dodává muzikant, jehož na některých zastávkách doprovodí kytarista Martin Volák, se kterým napsal písničku Štědrej večer nastal.

Když půjde vše podle plánu, mohou se fanoušci v roce 2014 těšit na další desku, na níž by se měl Xindl X vrátit do písničkovější polohy.

Termíny jarního turné 2013

Slovensko
14. 3.
Valašský šenk/Nitra, 15. 3. Piano Club/Trenčín, 16. 3. Orlovňa/Skalica, 21. 3. KC Dunaj/Bratislava, 22. 3. Blue Note//Nové Mesto nad Váhom, 23. 3. Klub Bombura/Brezno, 29. 3. Element Music Club/Prievidza, 30. 3. Smerr Music Club/Žilina

Česká republika
5. 4.
U Vodvárků/Kolín, 11. 4. Velbloud/České Budějovice, 12. 4. Sál MKS/Domažlice, 13. 4. Garage/Děčín, 19. 4. Kofola Music Club/Krnov, 20. 4. Stoun/Frýdek Místek, 26. 4. Hudební bazar/Ostrava, 27. 4. Fabrika/Svitavy, 2. 5. Klub Raderewski/Karlovy Vary, 3. 5. KC/Rakovník