Xindl X je „v blbým věku“. Koukněte na nový animovaný klip

Redakce

V blbým věku je druhý singl z aktuální studiové desky Xindla X s názvem Čecháček Made. Jak je u Xindla zvykem, skladbu doprovází neotřelý

, který podle jejich společného scénáře vytvořil Ondřej Pfeiffer. Spolu s Xindlem X si v něm nejen zazpívala Olga Königová z kapely Ille.

Tahle písnička je pro mne z celé desky nejosobnější. O tom, jak moje krize v dospívání plynule přešla v krizi středního věku a o tom, jak si občas říkám, že "včera mi bylo málo, dneska je mi moc". A protože je ta píseň osobní, chtěl jsem, aby i ten klip byl osobní. A tak jsem nechal Ondru Pfeiffera, aby animačním kouzlem oživil moje rodinné fotografie. Takže tam v různých rolích můžete vidět mně od batolote až po současnost…teda vlastně až po budoucnost… a stejně tak fotky mojí ženy a našich dětí. Další role si zahrály manželka našeho klávesisty a přítelkyně našeho basisty a objeví se tam samozřejmě i Olga Königová“, dodává Xindl X.

Xindl X už má před sebou pouze několik posledních akustických koncertů z jarního turné Čecháček s kytarou na turné –  23. května Fulnek, 24. května Valašské Meziříčí a 13. června Frýdek Místek.

Na podzim jsou naplánovány tři velké koncerty s kapelou a hosty. V Brně vystoupí 29. října, v Praze 5. listopadu a v Bratislavě 7. listopadu. (kač)