Video: Xindl X křtil Xpěvník. Kdo neumí géčko, nehraje tam nic

Redakce

Docela netradiční způsob křtu nového zpěvníku jménem Xpěvník zvolil písničkář Xindl X. Spolu s kytarou a doprovodným muzikantem Martinem objel během jednoho dne čtyři knihkupectví Luxor; na pražském Chodově, na Floře, na Hlavním nádraží a na Václavském náměstí. Tam se Xindl zastaví v 18:00.

Na každé zastávce písničkář ze zpěvníku odehrál několik písniček, zavtipkoval jako moderátor talentové soutěže a přítomné fanoušky vyzval, aby se s kytarou přidali k němu.

V knihkupectví v obchodním centru Flora, kam ve čtvrtek 27. září v jednu odpoledne dorazilo asi třicet fandů, se kytary chopila sympatická dlouhovláska Irena. Kvůli Xindlovi dorazila až z Jeseníku a společně si zahráli Chemii (koukněte na video) a Morální sex.

"Strana sto třicet," hlásil Xindl od mikrofonu jako farář, když v kostele ovečkám radí, na jaké straně zpěvníku najdou dotyčnou motlibu. A fanoušci – tedy vesměs fanynky – si stránku ve svém zpěvníku poslušně listují. Stejně jako dvě dívky v první řadě. Je jim 19 a 21 let, jsou z Prahy a Xindla poslouchají zhruba dva roky. Dnes nevynechají ani jednu zastávku miniturné – byly už i na ranním koncertě na Chodově, dorazí i na Václavák – na kytaru ale hrát neumějí. "Leda tak Dajánu," mávne rukou jedna z nich.

Z Xindlovy informace, že v Chemii je speciální akord, který ti, již na kytaru neumí dokonale, mohou hrát jako variantu G dur ("a kdo neumí G dur, nehraje nic, radí kuchař Xindl"), si tak nic nedělají.

Na miniturné zazněla i písnička Štědrý večer nastal (video pod rychlovkou), kterou najdete na zbrusu novém albu Láska. Na Kouli už brzo přineseme také rozhovor s Xindlem. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=Z3e4CC39GQI

http://www.youtube.com/watch?v=WyEZMA_KI-U