Xindl X natočil klip Nejlepší kuchař s Viktorem Preissem

Redakce

Velkolepá výprava, hvězdné obsazení. Písničkář Xindl X natočil spolu s režisérem Jakubem Sommerem a profesionálním štábem klip k singlu Nejlepší kuchař, ve kterém si zahráli Viktor Preiss, Michal Dlouhý nebo Jan Dolanský.

Xindl v klipu po svém interpretuje příběh ze 30. let minulého století, kdy policie sváděla tvrdý boj s pašeráky alkoholu. Prohibice ale místo na pálenku vyhlásil na nealko a v ilegálním doupěti to vypadá jako v luxusním baru, který řídí mafiánský boss Viktor Preiss.

„Nápad na klip odkazuje na český hospody, kam když přijdete, hned před vás postaví pivo, a když si objednáte něco jinýho, tváří se divně a říkají, že nejsou čajovna. Od toho už byl jenom krůček vymyslet klip z prostředí, kde je zakázaný nealko a naopak ho tam musí pašovat pašeráci. Ten klip jsme samozřejmě s kamarády vymysleli v hospodě u piva,“ říká Xindl X, který je spoluautorem námětu a v klipu si vedle slavných filmových kolegů zahrál barového zpěváka.

„Potěšilo mě s jakou ochotou a nadšením herci k projektu přistoupili a nechtěli mě lynčovat, ani když jsem je různě trápil. Honza Dolanský skákal opakovaně po hlavě do popelnice, Michala Dlouhého jsem dlouze máčel ve studené vaně a Jakub Žáček sebou vstřícně mlátil o zem. A Viktor Preiss roztleskal štáb hned při první klapce,“ dodává režisér a scenárista Jakub Sommer.

Písnička Nejlepší kuhař pochází z Xindlovy předposlední desky Praxe relativity. (sli)