Xindl X odstartoval s hochy z osady folkové turné

Redakce

Včerejším koncertem v Paláci Akropolis odstarovalo podzimní F**k a Country Tour písničkáře Xindla X. Nešlo ale o nijak třeskutě folkovou podívanou s klobouky s liščími ohony; Xindl spolu s kapelou dal svým písničkám "jen" folk&country přeliv. A jak sliboval v rozhovoru pro Kouli, ukázal, že i country nástroje spolu s šikovnou aranží dokáží zařídit slušný rockový koncert.

Na banjo tak v Akropoli exceloval kytarista a klavírista Dalibor Cidlinský, (nejen) v písničce Můj cíl se na housle předvedl baskytarista Jan Cidlinský, kytarista Josef Štěpánek zase tvrdil country steel kytarou.

Sám Xindl se držel jen mikrofonu; se šňůrou – lasem provedl pár čísel, za které by se nemusel stydět ani cowboy z prérie. V Poslední večeři naopak působil dojmem šansonového písničkáře z večerních podniků, ovšem v závěrečném hardcorovém songu o tom, jestli má nebo nemá rozehrát svoje Casio (asi JO!), se rázem proměnil v kolegy hochů z Rammstein.

Publikum na všechny Xindlovy proměny reagovalo radostně; ať už se hrál folk, countryrock anebo se skandoval Anděl, písničkář měl plnou Akropoli na své straně. Přistoupilo konec konců i na docela vtipné přivolávání kmotra Xindlovy akustické desky Xpívánky Michala Hrůzy.

Jak zní Xindl na folk a country koncertě? Podívejte se na videa. (sli)