Xindlův Čecháček nabídne fanouškům dvě desky: elektrickou i unplugged

Redakce

Písničkář Xindl X vydává 18. dubna novou desku Čecháček Made. Spojí na ní obě své polohy – písničkářskou akustickou s kytarou i elektrickou s kapelou – a kromě CD s doprovodnou skupinou tak fanouškům pošle ještě desku Unpluggiát, na niž tytéž písničky nahrál bez přídatných efektů na akustické nástroje.

Poslechněte si Xindla X v Youradiu

"Vzhledem k tomu, že moje písničky nejlíp fungují naživo, chtěl jsem energii živého hraní dostat na desku. Proto jsou nahrané tak, jak je budeme s kapelou hrát i na koncertech. Žádné samply, žádné syntezátory. Jen akustická kytara, piano, basa a bicí. Jen několik písní jsme ozdobili smyčcovým triem  nebo dechovým kvartetem. Na desce si se mnou taky zazpívaly Olga Königová z kapely Ille a slovenská písničkářka Mirka Miškechová," dodává. Jejich hlasy uslyšíme v písničkách V blbým věku a Cudzinka v tvojej zemi.

Povaze desky přizpůsobil i turné. Jeho první půlka začala ještě před samotným vydáním CD a koncerty objíždí jen sám s kytarou. Na podzim pak odehraje v Praze, Brně a Bratislavě koncerty s celou kapelou.

Xindlovu kapelou tvoří baskytarista Jan Cidlinský, bubeník Emil Valach, trombonista Filip Jelínek, saxofonista František Kop, klarinetista Radek Kašpar a trumpetista Miroslav Hloucal.

Z desky už známe klipovou písničku Barbína. (sli)