Z čeho máte podle horoskopu na prvním rande největší obavy?

Pavla Gabrhelíková

Každý říká, že začátky nového vztahu jsou nejkrásnější. To je sice pravda, ale jsou taky plné trapasů, nejistot a obav. Z čeho máte největší strach před prvním rande vy?

 1. Beran. Jste si vědomi toho, jak vášnivá a silná osobnost jste. I kdybyste se to snažili skrývat, mnoho s tím neuděláte. Jste na to taky patřičně pyšní, jenže před prvním rande se tak trochu bojíte, že tím protějšek vyděsíte. A to třeba i proto, že budete ze schůzky až příliš nadšení.
 2. Býk. Nejvíc se bojíte toho, že bude váznout dialog. Neumíte se hned otevřít a začátky vašich vztahů konverzačně většinou jen kloužou po povrchu. Vy ale přece nejste tak nudní a uzavření. Jen prostě potřebujete víc času. Modlíte se, že to vaše rande pochopí a budete mít možnost mu ještě předvést, jak zábavní a upřímní umíte být.
 3. Blíženec. Máte strach, že, i když budete chtít působit seriózně, nebude vás brát protějšek vážně. Flirt a nestálost z vás totiž vyzařuje na sto honů. Taky máte obavy, abyste byli dostatečně zajímaví. My bychom na vašem místě měli spíš obavy, jestli protejšku nebude vadit, že se nedostane ke slovu…
 4. Rak. Raci, moc přemýšlíte. A to je ten největší kámen úrazu i na rande. I když jste milí a zábavní, většinou se celou schůzku utápíte v přemýšlení nad tím, jestli se potenciálnímu partnerovi fakt líbíte, a zapomínáte dělat ty věci, díky kterým byste se mu fakt zalíbili. Chce to vypnout!
 5. Lev. Bojíte se, že protějšek vyděsíte hovory o budoucnosti a o tom, co chcete. Je hezké, že máte jasno v tom, jak bude vypadat váš rodinný dům a na jakou školu pošlete děti, jen to nejsou úplně témata na první schůzku. Taky se moc rádi chlubíte a to není vlastnost z nejoblíbenějších.
 6. Panna. Všechno se neustále snažíte mít pod kontrolou a dost často se tak stává, že tomuhle vašemu povahovému rysu podléhá i první rande. Nemůžete se uvolnit a schůzka pak působí spíš jako organizovaný výlet prvňáčků s výkladem. Zkuste si dát raději skleničku a nechat alespoň pro jednou věcem volný průběh.
 7. Váhy. První rande, to je vaše parketa. Jste spontánní a okouzlující. Jenže když to s tou vší radostí ze života přeženete, působíte na protějšek spíš jako člověk, který právě spolykal hrst tanečních drog. Zkuste svoje štěstí držet víc na uzdě a všechno bude ok.
 8. Štír. Máte strach, že protějšku odhalíte až příliš a stanete se zranitelní. Celé rande proto působíte spíš toporně a přezíravě. Málokdo pozná, že za tím stojí jen vaše nejistota.
 9. Střelec. Vaším největším tajemstvím úspěchu je váš smysl pro humor a optimistická povaha. Ale to samé se může taky rychle obrátit v přítěž. Udržujte svůj smysl pro humor na úrovni a do drsnějích vtípků se pouštějte až po nějakém čase. Leckoho to může spíš odradit. Taky si dávejte pozor na pusu, když mluvíte o někomu jiném, a nevypouštějte první věc, co vás napadne.
 10. Kozoroh. Záleží vám na tom, jak vypadáte a působíte, a to dokonce tak moc, že úplně zapomenete, že jste na prvním rande kvůli protějšku a ne kvůli svému společenskému statusu. Jste silní a sebejistí, a to je dobře. Ale pokud se tím budete neustále ohánět, budete na prvním rande za povrchní chlubílky.
 11. Vodnář. Celý týden před rande trávíte modlením za to, aby váš protejšek sdílel lásku k faktům a vzdělávání se. Moc rádi totiž řešíte podnebné podmínky Antarktidy, rytiny zbraní z druhé světové války a okolnosti smrti Van Gogha. A to není pro každého.
 12. Ryby. Máte přímo panickou hrůzu z toho, že se až příliš rychle necháte zaháčkovat a zamilujete se víc a rychleji než ten druhý. Naví jste hluboce emoční, což dost lidí odrazuje. Ale pokud jste se mu nebo jí zalíbili, buďte prostě sami sebou. Stejně byste se dřív nebo později po navázání vztahu neudrželi a rozbrečeli se u reklamy na Milku nebo při písničce v rádiu. Raději proto jděte s kůží na trh hned.