Z finalistů SuperStar Madonna ani Jackson nebude, 3. kolo chvílemi připomínalo DO-RE-MI

Lubos-Prochazka

Třetí finálový večer Česko Slovenské SuperStar měl být podle všeho o dost zajímavější než ten minulý. Tématem totiž byly písničky králů popu Michaela Jacksona a Madonny. Na hitovkách se ale potrápili i favorité, ani Martin Chodúr si ve výškách v Billie Jean nebyl stoprocentně jistý. Z moderátorské dvojice měla navrch Adela Banášová, Leoš Mareš tentokrát pokulhával a vtipy se mu příliš nedařily.

Soutěžící večer doprovodila v třetí finálový večer SuperStar živá kapela a tanečníci. Před každým vystoupením viděli diváci jakési "skeče" z detektorů lži, na které byli soutěžící napojeni. Mladí zpěváci si bohužel mysleli, že detektor je skutečný, a při některých otázkách se nestačili divit. „Krkáte? Nosíte děravé ponožky? Cítíte se jako zajíc?“ ptal se muž obsluhující Jan Bendig a děti v Heal the Worlddetektor, který nesouhlasně zapípal po jakékoliv logické odpovědi soutěžících. Jan Bendig se tak například podle detektoru cítil jako klokan a Dominika Stará někoho zabila. Nepříjemné „bzučení“ detektoru bylo slyšet i během přímého přenosu – asi nejvtipněji zafungovalo ve chvíli, kdy Adela prohlásila, že se necítí jako Madonna.

Leoně vystoupení vyšlo, Monice nikoliv
Galakoncert zahájila ve stříbrném klobouku Češka Leona Šenková s písní Michaela Jacksona Beat It. Pojala ji po svém, hardrockově, ale neubránila se několika falešným tónům. „Super, krásné to bylo,“ zhodnotila přesto první píseň večera Dara Rolins. „Anglické písníčky nejsou tvá silná stránka. Frázování postrádalo lehkost, nebyla jsi to ty. A nezpívala jsi Beat It, ale bidet,“ byl kritický Pavol Habera. „Deset lidí mi říkalo, že je to bidet,“ zareagovala na to napůl vtipem Leona.

Na třetí finále se podívejte tady

Další Češka, Monika Bagárová, pak přišla na pódium s písní od Madonny This Used To Be My Playground. Sympaťačka z Brna "nezklamala" a ani v neděli nezazpívala čistě. Moniku ale porota (bůh ví proč) šetřila. „Madonna není na rozdíl od tebe žádná velká zpěvačka. Mně se to líbilo… Možná ti pomohlo, že jsi byla v té malé místnosti nahoře a ne na velkém pódiu,“ poukázala Dara, včera převlečená za Michaela Jacksona, na to, že Monika nevyužila hlavní plac.„Některá místa byla pěkná, někde byl ale problém. Nejvíce ve spodních polohách,“ prohlásil Paľo.

Odhalený Šmajda a poloprofesionální Bendig
Miro Šmajda a jeho rozhalená hruďSlovák Miro Šmajda si vybral Jacksonovu Dirty Diana. Jeho vystoupení bylo sice ujeté, nicméně místy se ve zpěvu překonával (což ale bohužel neplatí o závěru písně, kde se z jeho hrdla ozývalo doslova vytí.) Nejzajímavější na Mirově vystoupení byl fakt, že si při zpěvu rozepnul košili, což jekotem ocenily stovky fanynek. „Na mě to byla až moc show. Nebyl to můj šálek kávy,“ řekla Marta Jandová, která včera byla "za Madonnu". V blond paruce ale vypadala jako lehká děva za zenitem. „Frázování katastrofální,“ pokračoval Pavol. „Ty jsi prostě afektovanej úchyl jako Jackson! A to ti sedlo, vžil ses do toho,“ dodal Ondřej Hejma.

Následovala jedna z nejvtipnějších částí večera. Poté, co Miro prohlásil, že se s Ondřejem potkává vždy před přenosem na záchodě, Adela Banášová prohlásila: „Já, když jsem nenalíčená, prý vypadám jako ty,“ narážela na Mirovy dlouhé blond vlasy a na jeho hubené ploché tělo.

Na Mira navázal svým vystoupením showman Jan Bendig. Jacksonovu píseň Heal The World zazpíval místy skvěle, místy ovšem hodně amatérsky. Na pódium za ním, stejně jako na Jacksonových koncertech, přišly desítky dětí, a Honza si za své vystoupení, do kterého se doslova položil, vysloužil spoustu plyšáků. „Příště ale trochu méně vibrata,“ hodnotil Bendiga Pavol. „Ty jsi to dneska zazpíval tak, že mi spadly trenky,“ dodala Dara. „Zazpíval si to jako Jackson junior,“ ukončila hodnocení Marta.

Ben pěkně tancoval, ale zpěv nestál za mnoho
Ben jako kovbojČecho-Angolec Ben Cristovao večer docela uspěl, ale hlavně díky tanci. Porota ho sice pochválila i za zpěv, Madonninu Don´t Tell Me však spíš jen tak recitoval. Zdá se prostě, že nejlepší kola už má Ben za sebou. Dara to ale viděla jinak: „Madonna by to takhle na koncertě nezazpívala a neintonovala by jako ty."
Někdy je prostě až s podivem, jak se liší to, co slyší divák jako výstup z televize, a co jde do odposlechů porotcům v sále…

Slovák Denis Lacho si vybral Jacksonovu You Are Not Alone. V televizi vypadalo moc dobře, když rodilý Bratislavan v úvodu vystoupení scházel mezi fanoušky po schodech dolů a přitom zpíval. Byť mu uletěl nějaký ten tón, písnička se mu povedla velmi slušně – rozhodně lépe než v kole minulém, kdy bojoval s nachlazením. „Starej dobrej Denis Lacho je zpět a je třeba s ním počítat,“ prohlásil Ondřej Hejma.

„Panna“ Dominika a tancující Chodúr
Již teď nejlepší Slovenska v soutěži Dominika Stará vystoupila s Madonniným hitem Like a Virgin. Zpívala a vypadala docela dobře, přesto zazněla kritika. „Já jsem se trochu nudil,“ prohlásil Ondra.

Závěr večera patřil zatím největší hvězdě SuperStar Martinu Chodúrovi z Ostravy. Píseň Billie Jean zazpíval velmi dobře, ale ve výškách měl ještě rezervy – minulý díl byl s Michaelem Bublé rozhodně lepší. Chodúr se tentokrát dokonce pokusil o slavný Jacksonův tanec „moonwalk“. Šlo ale o tak zvláštní kroky, že je Leoš Mareš přejmenoval na „chúdwalk“. „Zpíval jsi fantasticky! Z které planety ale pochází ten, co v tobě žije a tancuje do tvých písní? Jinak jsi skvělý, zábavný, normálně bych tě políbil,“ hodnotil Martina Habera.

V pondělí večer vypadne ze soutěže už jen jeden finalista.
Příští týden pak bude finále Česko Slovenské SuperStar věnované rockovým písním.