Z kapely Paramore odchází další člen. Hayley Williams zůstane sama?!

Redakce

V americké formaci se po čtyřech letech zase otřásla zem. Z Paramore odchází miláček fanynek, basák Jeremy Davis. Paramore mají zřejmě podobný problém jako třeba Panic! At The Disco nebo Evanescence - doplácí na kult výrazného frontmana či atraktivní frontwoman, kteří by mohli být sólisty hned, ale v kapele se cítí tak nějak lépe.

„Když se chcete posunout dál, musíte pro to taky něco vytrpět. A když už to dokážete, zjistíte, že to není to, v co jste doufali. Jeremy s námi už v kapele nebude. Upřímně, bylo to těžké rozhodnutí. Dlouho jsme o tom přemýšleli a řekli jsme si, že Paramore prostě musí pokračovat a taky že bude pokračovat.“ Tak zní oficiální vyjádření skupiny na Facebooku.

Podobný apokalyptický scénář přitom tuhle svižnou partu potkal už před třemi lety, kdy další ze zakládajících členů, bratři Josh a Zachary, uskupení kvůli nepřekonatelným tvůrčím rozporům opustili. Tehdy jsme se dočkali i reakce ze strany bratrů ve formě otevřeného dopisu, v němž se mimo jiné všichni dozvěděli, jak to s vlivem Hayley Williams ve skutečnosti je. Ukázalo se, že Farrovy už zkrátka nebavilo být neustále ve stínu excentrické a zároveň výjimečně nadané vokalistky.

Proč doopravdy odešel Jeremy Davis, se zatím ale přesně neví. Faktem zůstává, že se bývalý basák na tvorbě kapely nikdy příliš aktivně nepodílel (autorská práva si v naprosté většině nárokuje trojlístek Williams / Farro / York) Navíc poslední dobou se věnoval čím dál více svým vlastním projektům. Pozitivní zprávou ale je, že stejně jako před čtyřmi lety to Paramore nezabalí. Hayley Williams a Taylor York jakožto hlavní kytarista už pomalu pracují na dalším materiálu a vzhledem k obrovskému úspěchu poslední desky (která jim vynesla i první Grammy), na které pracoval tandem právě v tomto složení, se nemusíme nějakého ostudného tvůrčího selhání obávat.

Nejlepší alba roku 2015! Kdo zaválel nejvíc?

Leighton Meester zpívá píseň od Elvise „Blue Christmas“. Mladá kráska má hlas jako anděl

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit