Z Xindla X se stane folkař a vyrazí na F**k a Country Tour

Redakce

Ze zpěváka Ondřeje Ládka alias Xindla X se pro letošní podzim stane opravdový folkař. Se vším, co k tomu patří – akustickou kytarou, zpěvníčkem a možná i nějakým tím liščím ocasem za kloboukem.

Ládek se totiž po festivalové sezoně vrací tam, kde začínal, do role folkového písničkáře. Spolu s kolegy z kapely se vydá na koncertní šňůru, na které své písničky – známé i ty méně populární – předvede v čistě akustické a tedy netradiční podobě.

"Všichni z kapely máme folkové, countryové či bluegrasové kořeny, takže se těšíme, jak naši oblíbenou dřevní muziku spojíme s moderním popovým písničkářstvím," říká Xindl.

"Každý z kluků hraje na několik nástrojů, což chceme využít a během akustických koncertů jich vystřídáme co nejvíc. Můžete tedy očekávat hodně pestrý a rozmanitý hudební zážitek. Věřím, že kamarádům z osady dokážeme, že co se hraje v rádiu, se dá hrát i u táboráku. A ostatní přesvědčíme, že f**k není sprosté slovo."

Souběžně s turné vychází nové album Xpívánky, na němž Xindl X představí všechny svoje dosavadní písničky jen s kytarou. O měsíc později, na začátku listopadu, pak vyjde Xpěvník se všechny písničky z desky rozepsané v notách s akordy a texty. (sli)

F**k & Country Tour 2011
13. 10. Praha – Palá Akropolis
16. 11. Havlíčkův Brod – Oko
22. 11. Pardubice – Východočeské divadlo
23.11.  Ostrava – KD Vítkovice
29. 11. Příbram – estrádní sál
30.11.  Jablonec nad Nisou – Městské divadlo