Za pět hodin se naučili duet. A jsou v TOP 40 SuperStar

Lubos-Prochazka

Druhý den divadelního dílu SuperStar se odehrával v reálném čase hned po dni prvním. Do hotelu odjelo pozdě večer z brněnského Mahenova divadla celkem 62 soutěžících. Jednu noc, tedy asi 5 hodin, měli na to, aby si našli parťáka do duetu, na klavír v divadle zpěváky živě doprovázel Juraj Tatár. Do další části Česko Slovenské SuperStar, do takzvané „dlouhé cesty,“ pak postoupilo 40 soutěžících. A bylo to docela drama.

Řada zájemců o titul první Česko Slovenské SuperStar skoro vůbec nespala. Učila se písničku do soutěžního duetu. Nešlo ani tak o text, ten běžel v divadle na velkém projekčním plátně. Co ale porota nepromíjela, to byla nesehranost s partnerem. A co se zpívalo? Vybíralo se ze šesti songů, Čau lásko, Čo bolí, to přebolí, Zvonky štěstí, Broken Strings, I Just Can´t Stop Loving You nebo Ain’t no Mountain High Enough.

Podívejte se na nedělní díl SuperStar

Vypadla Lujza, postoupil model Thomas. Ten ale prý brzy vypadne
Adriana alias Macy Gray a Thomas alias PussykillerZe soutěže během druhého divadelního dne vypadla třeba Slovenka Lujza (18), která od castingů svým vzhledem a bezprostředností dost připomínala Anetu Langerovou. Dál naopak postoupil sympatický Rom Jan (15). Duet Ain’t No Mountain High Enough zpíval s Monikou (15) a moc jim to slušelo. „Jano, této baby se drž, ta tě povede správným směrem. Ty jsi ale také talentovaný,“ prohlásil Palo Habera. „Já ho mám strašně ráda,“ řekla pak v debatě s moderátory na adresu stydlivého Honzy Monika.
Před porotou se v duetu s Adrianou (21), kterou porota přezdívá Macy Gray, objevil i model Thomas (28). Zpívali I Just Can´t Stop Loving You od Michaela Jacksona. Adrianu pak porota hodně kritizovala za to, že neintonuje – a ještě se mračí. Leoš Mareš se jí ale zastal. Nakonec postoupila jak Adriana, tak i Thomas. Podle informací z médií prý ale Thomas vypadne už pondělním díle.

Dál jdou i korupelentní Veronika, punkerna Leona i Martin alias Robbie
O Leoně porotci řeki, že je jako torpédo. Skvěle zvládla písničku Čau láskoDiváci, kteří si oblíbili vysmátou korpuletní Veroniku (18) z Bratislavy, se na ni mohou těšit i v pondělním díle. Dál postupil i Martin, který ve včerejším díle zazářil s písní Supreme od Robbieho Williamse, stejně jako punkerka Leona, která sytým hlasem a velmi suverénně dala písničku Čau lásko. Svého partnera naprosto převálcovala, za což si od poroty vysloužila přezdívku Torpédo.
Postoupil také Čecho-Angolec Ben (22). Ten měl ale namále. Porota totiž ty, u kterých se nemohla rozhodnout, postavila na pódium a nechala je zpívat Jasnou zprávu od Olympicu. Členové poroty mezi nervózními a upjatými zpěváky procházeli, bedlivě je poslouchali a komu dali ruku na rameno, ten skončil. Celé to tak trochu vypadalo jako na pionýrském táboře, avšak Ben tentokrát vyloučení ze soutěže, v tábornické řeči trestným žabákům, unikl. Marta Jandová zřejmě usoudila, že je na vyhazov příliš hezký.

Dara si jednou užila Zvonky štěstí
Duet Zvonky štěstí si soutěžící, vzhledem k přítomnosti Dary Rolins v porotě, nevybírali. Až na Nicoletu (17), která hlasem hodně připomínala právě začínající Darinu, a Davida (16). „Byla tam emoce, tu jsme hledali, tu jsme dostali… Zpíváš krásně, Darinko. Karle, tobě se sice ze začátku chvěl trémou hlas, ale bylo to od srdce,“ zhodnotila pár Dara.

Co dál?
Pondělní díl Česko Slovenská SuperStar je nazvaný Dlouhá cesta. Jeho pravidla nikdo z diváků zatím nezná. Jedno ale jasné. Ze 40 soutěžících se rázem stane TOP 24. Ti pak od příštího víkendu budou soutěžit v semifinále.