Za těmito dveřmi byste bar nehledali aneb 4 top secret bary na světě

Lucie Bryndová

Milujete cestování a s tím spojené objevování zahraniční kuchyně včetně alko i nealko nápojů? Nikdy nemůžete vynechat návštěvu vyhlášených restaurací a barů ve městě, ve kterém se zrovna nacházíte? Jestli chcete zkusit trochu změnu a propátrat i ta méně profláknutá místa, nechejte se inspirovat italským novinářem, spisovatelem a autorem knihy Speakeasy: Tajné bary světa, Mauriziem Maestrellim, který je zároveň velkým milovníkem piva. Které bary označil za čtyři nejutajenější a proč není vůbec jednoduché je najít?

  1. Detektivní agentura Evans & Peel, Londýn. Máte rádi film Kingsman? A vzpomínáte si, kde se nacházel vstup do tajné detektivní organizace? Bylo to právě ve stejnojmenném pánském krejčovství. Bar Evans & Peel je podobně utajený. Zvenku totiž na první pohled vypadá jako old-school detektivní agentura. Tou tak trochu je, a to se vším všudy. Snadno se totiž nedostanete ani dovnitř, jako to u tajných organizací bývá. U vstupu se vás zeptají, jaký případ právě vyšetřujete, a až potom je vám povoleno vstoupit.
  2. Lavomatic, Paříž. Obliba samoobslužných prádelen roste. Nejen u nás, ale po celé Evropě. A tak v Paříži z tohoto trendu udělali trend na druhou. Zvenku vypadá Lavomatic jako obyčejná prádelna s pračkami a sušičkami, ale je tady také tajný vchod do originálního baru. Jedna z praček totiž není na mince, ale má na sobě speciální tlačítko. Když ho stisknete, otevřou se před vámi dveře a vy se rázem ocitnete v baru. Takže jestli plánujete výlet do Paříže, určitě se tady zastavte. Prima bonusem je, že když vás v baru někdo polije, klidně si to můžete hned vyprat a nebudete po zbytek výletu smrdět jako rumová víla.
  3. Le Syndicat, Paříž. A u Francie ještě zůstaneme. Její hlavní město skrývá mnoho tajemství a bary nejsou žádnou výjimkou. Míst, na kterých byste bary rozhodně nečekali, je tady mnohem více. Představte si stěnu popsanou graffiti a plnou plakátů. Dům, který vypadá, že je ještě rozestavěný. Hledali byste tady jeden z nejoblíbenějších barů? Asi ne, co? No, ale představte si, že tady opravdu je. Za touto stěnou se skrývá bar Le Syndicat, ve kterém se všichni vlní v rytmu hip hopových old-school singlů a popíjí ty nejlepší francouzské barmanské speciality, které si jen dovedete představit.
  4. Jules Basement, Mexico City. Až budete jednou cestovat po Mexiku a ocitnete se v jeho hlavním městě, které patří mezi největší města světa, nezapomeňte si na mapě vyhledat ulici Julese Verna v Polanco. Na devadesáté třetí tady najdete zapomenuté industriální dveře, které připomínají dveře od chladničky, za kterými se skrývá bar s vynikajícími koktejly a výběrem té nejlepší hudby ve městě. „Viděli jste film Osvícení? A pamatujete si skladiště, kde Wendy Torrance zamkne Jacka? Tak přesně tu mi tento prostor připomíná,“ říká Maestrelli. Přesto, že se snaží napodobit éru prohibice jako řada dalších, má tento bar na rozdíl od jiných opravdu styl. Ujistěte se ale, že jste opravdu na správném místě. Mexico City patří mezi nejnebezpečnější místa na světě, tak byste asi na špatné dveře narazit nechtěli.