Za urážky Rihanny dostala šéfredaktorka Jackie padáka

Redakce

Šéfredaktorka nizozemského magazínu Jackie Eva Hoeke dostala kvůli rasistickým výrazům použitým v článku o zpěvačce Rihanně padáka.

V profilovém článku De Niggabitch (Černá potvora) si magazín barbadoskou rodačku dobíral mimo jiné jako "poloobnaženou" Jamajčanku a "slušnou holku, která se zkazila a je z ní největší černá potvora, což ráda dává najevo."

"Při vší úctě, mám pro vás jediný vukaz: seru na vás. Tisícovky nizozemských dívek by byly velmi rády, kdyby se jim dostalo uznání za to, co vykonaly pro vaši zemi, těm byste mohli věnovat článek. Vy jste místo toho investovali do otištění textu ponižujícího celou rasu! To je váš příspěvek tomuto světu!" reagovala na Twitteru zpěvačka, která v prosinci koncertovala v Praze.

Šéfredaktorka magazínu Hoeke se pokoušela spor bagatelizovat. "Titulek článku byl zamýšlen jako vtip," napsala na Facebooku. "Nebyl za tím žádný zlý úmysl," dodala a připojila argument, že taková slova člověk běžně slýchá v televizi a rádiu. Redaktoři Jackie se prý domnívali, že jde o "přijatelnou formu slangu". (sli)