Zábavní atrakce pro ty nejotrlejší. Troufnete si?

David Šohaj

Lidské nátury jsou různé. Zatímco se někteří z nás cítí nejlépe třeba v klidu u televize, jiní do svých žil musí neustále pumpovat nějaký ten adrenalin. Právě pro podobné šílence (samozřejmě v dobrém slova smyslu) si zábavní parky po celém světě každoročně připravují nové a nové bláznivé atrakce. Takové výmysly, které apetit adrenalinových feťáků alespoň na chvíli uspokojí. Pojďme se podívat na takovou menší adrenalinovou tour snů.

Scad Diving

Nám v redakci osobně nahání hrůzu i klasický bungee jumping, pokud by vám ale skákání s jištěním na gumě třeba připadalo až zbytečně moc bezpečné, stále se s tím dá něco dělat – technika jménem scad diving umožňuje skákat i bez jištění. Všechno spočívá v tzv. zabezpečeném volném pádu. Tahle zábava začala v Německu a skáče se při ní z výšky asi 45 metrů do sítě. Je to opravdová lahůdka pro fajnšmekry, ale musíme dodat, že vše je opravdu dobře vymyšleno a zabezpečení je tady dostatečné. Dopad do sítě je měkký a po celou dobu pádu vám nic nehrozí. Jediným limitem je tady vlastně limit vaší vlastní tělesné váhy. Musíte mít něco mezi 60 a asi 110 kilogramy, jinak se „na palubu“ atrakce nedostanete. Tahle zábavička se dnes provozuje už i v Česku. Tak na co ještě čekáte?

Mosty vysoko nad zemí

V Číně se v posledních letech turisté rádi oddávají zbrusu nové zábavě – procházkách a průlezkách po skleněných mostech, které jejich architekti postavili hodně vysoko nad zemí. Bavíme se třeba o výšce tisíc metrů nad zemí. A pokud si myslíte, že vás pouhý pohled přes sklo skrz pustině nemůže vyděsit, je tady ještě další vychytávka. Sklo je nahrazeno obrazovkami, které v reálném čase imitují prostor přímo pod vámi. Když jdete, začne sklo praskat – i s patřičnými zvukovými efekty. Samozřejmě je to jen iluze, ale jen se na to podívejte. Tohle je jen pro otrlé.

Mexický ostrov panenek

Isla de las Munecas je název malého ostrůvku, který se nachází jižně od México City. Legenda praví, že právě sem byl vyhnán bájný don Julian Santana kvůli problému s alkoholem. Nedaleko odsud se měla utopit malá dívka. Don měl pocit, že jej pronásleduje její duch, a začal zde obchodovat s panenkami. Dnes tady všude kolem visí stovky panenek. Ostrov sice nikdy nebyl zamýšlen jako turistická atrakce v pravém slova smyslu, dnes je ale zvědavci vyhledáván opravdu hojně. A my se nedivíme, protože je to docela hrůzostrašná podívaná.

V kleci smrti s krokodýlem

Chtěli byste strávit třicet minut pod vodou s největším známým krokodýlem? No, dobrá – nejste úplně v jedné nádrži. Ale odděluje vás jen několik centimetrů silné sklo. Vše je sice naprosto bezpečné, zkuste ale oklamat své smysly. Když se jen pár centimetrů od vás nachází takhle velký predátor, nebude to nejspíš žádná legrace. Všechno začíná ještě nad vodní hladinou, vaše skleněná klec je až později spuštěna do hlubin. Po celou dobu atrakce zdejší pečovatelé krokodýla ještě krmí a ten se tak za potravou pohybuje všude kolem vás. Za těch třicet minut si člověk musí docela užít. Docela dobře věříme tomu, že to musí být ta nejdelší půlhodina vůbec.