Zabijácká móda: 6 trendy kousků, co máte určitě ve skříni a přitom škodí vašemu zdraví

Redakce

Každá holka chce být in. Některé kousky, které jsou ale zrovna teď v módě, můžou být klidně životu nebezpečné. Netvrdíme, že na vás vaše skinny jeans vyskočí ze skříně s nožem v ruce, ale...

 • Skinny jeans
  Hodně upnuté skinny jeans z tuhé džínoviny mají několik nevýhod. Tlačí na žíly a zhoršují průtok krve v dolních končetinách, omezují pohyb kolene a napomáhají vzniku – a návratům – kvasinkové infekce. Z džínoviny se totiž uvolňuje formaldehyd, a ten tedy tělu rozhodně neprospívá.
 • Podpatky
  Myslíte si, že vás z jehel nohy bolí jen tak a že to prostě musíte vydržet? Nemusíte. Zejména u sandálků s otevřenou patou je podpatek nebo klínek problém. Noze totiž taková bota nevytváří dostatečnou podporu, a zadní svaly na chodidle jsou pak unavené.
 • Velké kabelky do ruky
  Nosí to všechny herečky a modelky, vypadá to stylově, ale je to mor. Myslete na to, že všechny ty stars po městě vozí pohodlná auta. Pokud budete každý den – a celý den – v jedné ruce nebo na jednom rameni tahat obří těžkou tašku, za chvíli budete úplně nakřivo.
 • Velké náhrdelníky
  Drama, které způsobí, že příchodu na večírek nebo ples se všechny oči upřou na vás. Těžké náhrdelníky ale krk nesmírně namáhají. I když to nejprve možná necítíte, druhý den se to změní. Bolest se může rozšířit i do ramen a způsobovat palčivé bolehlavy.
 • Kabáty s obřími kapucemi
  Ani si toho nevšímáte, ale s nasazenou velkou kapucí se musíte mnohem víc otáčet a rozhlížet, takže více namáháte krční svalstvo. A když to vezmeme do důsledku, kvůli takové chlupaté cloně třeba na přechodu přehlédnete auto a může to být opravdu fatální.
 • Asymetrické sukně
  A to především ty, co jsou těsné, vepředu krátké a vzadu dlouhé. Omezují pohyb na jedné straně, což může vést k tomu, že tělo přijme nepřirozený postoj.

Fakt stylové kabelky: Noste svou oblíbenou literaturu pořád u sebe