Zabilo chatování na Facebooku romantiku? 6 důkazů, že ano

Pavla Gabrhelíková

Kde je to vzrušení ze schůzky? Romantika a těšení? My vám to povíme: Utopené v hodinách a hodinách na chatu!

  1. Pevná linka zmizela. Jen si to představte: Ráno se vzbudíte, v kapse máte zmuchlaný papírek s telefonním číslem a pokud ji chcete ještě vidět, musíte zavolat. Ale co když to zvednou rodiče? A co jí vůbec řeknete? A nebudete znít hloupě?
  2. Žádná tajemství. Co jste dřív museli zjistit během tří nebo čtyř schůzek, se dnes dozvíte na Facebooku během toho, co odešel na záchod. Nezdravě přátelský vztah s bývalou, spousta sourozenců, za rodinou jezdí do jižních Čech… Ale v tom postupném odhalování, kdo to naproti vás vlastně sedí, bylo prostě kouzlo.
  3. Včasné příchody. Dneska se neřeší, jestli přijdete o půl hodiny později. Stačí napsat: “Ujela mi tramvaj.” Jenže v dobách, kdy jsme neměli paušál a internet, bychom riskovali, že nám protějšek uteče.
  4. Sexting. To kouzlo konverzace po třech vínech, kdy tomu druhému hledíte do očí a říkáte, plni vzrušení, nějaké prasárny. Teď? Jakmile se vám někdo líbí, hned mu napíšete, co všechno byste s ní / m nejraději dělali. A on buď kývne, nebo ne. Nuda.
  5. Introverti mají pré. Síla extrovertů ustupuje do pozadí. Napsat přes Facebook umí totiž každý jeliman. Introverti tak dostávají čas v klidu si rozmyslet, co napíší a extroverti posílají o to víc opileckých zpráv. Kdo je ve výhodě, můžete třikrát hádat.
  6. Těšit se na sebe. Celý den jsme trpěli ve škole a těšili se na setkání s naším vyvoleným. Teď musíme na rande čelit trapnému tichu, protože jsme si všechno zajmavé napsali přes den.