Žádní Queen. Adam Lambert si myslí na disko

Jana-Moravcova

Tam, kde jako kapela kralují Scissor Sisters, přebírá mužské prvenství třicetiletý Američan Adam Lambert. Chybí mu sice typická barva vokálu, který má Jake Shears z prvně jmenované kapely, dohání ji ovšem rozsahem a teatrálností za hranicemi genderu i klasického popu. Slušně rozjetou druhou desku Trespassing tak brzdí jen zbytečné balady.

Pokud ani po mediální masáži kolem debutového alba For Your Entertainment (recenze) neznáte Adama Lamberta, měli byste to napravit. Zvlášť, pokud nevynecháte jedinou párty ve vašem oblíbeném klubu. Lambert by se totiž díky novým hitům Trespassing či Kickin In mohl stát stálicí tanečních parketů nejen pro nascházející léto. Přežije ale s armádou známých producentů za zády víc než jedno léto?

Poslechněte si Adama Lamberta v YouRadiu

Ačkoliv osmou sezónu soutěže American Idol Adam Lambert nakonec nevyhrál a spokojit se musel „jen“ s finálovou účastí, interpretací písničky od Queen okouzlil kytaristu Briana Maye a začal s Queen spolupracovat. Možná i proto k Lambertovi pocitově více pasuje rockovější styl, než jaký předkládá na své aktuální druhé desce Trespasing. Novinka se totiž po debutu, ovlivněném směskou od Muse po Lady Gaga, odklání na silně popovou stranu.

http://www.youtube.com/watch?v=-i7NEStKqPc

Dost napověděly už pilotní singl Better Than I Know Myself či taneční dvojka Never Close Your Eyes z dílny

). Lambert v nich sice dá vyniknout svému vokálu, jež mu zajišťuje obživu a slávu, ale nenápadité balady plné syntezátorů profičí jedním uchem tam, druhým ven. Snad by jim slušelo samostatné EP či bonusový disk, desku Trespassing však zbytečně tříští a ubírají jí energii.

Lambert dirigoval bezpočet textařů i skladatelů a sám přispěl několika hudebními i textovými nápady. Kdyby do finální podoby přidal více osmdesátkových kousků jako jej Cuckoo nebo Naked Love (

), vznikla by stoprocentně taneční deska. Beztvarý a dýchavičný záběr alba ála Outlaws of Love ale nerozbije ani energie zmíněné chytlané Kickin In.

Adam Lambert - TrespassingPřitom právě v tanečním popu může být Adamova budoucnost. Jenže kdepak. Ani Adam „Queen“ Lambert se publiku nesnaží vymluvit, že bez ploužáku se neobejde žádná pořádná párty.

Adam Lambert – Trespassing
Vydavatelství: Sony Music
Celkový čas: 43:32
Seznam skladeb:Trespassing, Cuckoo, Shady, Never Close Our Eyes, Kickin In, Naked Love, Pop That Lock, Better Than I Know Myself, Broken English, Underneath, Chokehold, Outlaws of Love

Témata:,