Na tohle mohli přijít jen v Zemi vycházejícího slunce!

Redakce

Přestože Japonsko na konci devatenáctého století nastoupilo kurs sblížení se západem, nejen současná generace lidí v této zemi si ne a ne zvyknout. Vymýšlí módu a výstřelky, na které člověk s mentalitou jiné země nemůže přijít. Ochutnejte výběr zvláštností, které lze vidět pouze v Japonsku.

Módní trend: Podivné hlavy

V rámci japonské street fashion tu máme trend „igyou-atama“ (異形 頭). Může být přeložen jako „divné“. Myslíme, že zaskočení kolemjdoucí zažijí mírný šok při spatření těchto krabico-lidí.  Stačí mít na hlavě něco velkého, například obří telefon, lampu nebo hudební nástroj.

Cookies s kočkami pro štěstí

Jsou to dvě v jednom. Kočka pro štěstí a finanční prosperitu a sušenka pro štěstí. Jmenuje se Felissima. Uvnitř sušenek vyrobených z rýžové mouky je postava kočičky. V cookies se mění kočinda jednou  za měsíc, a jednou půjde prý o sběratelské předměty.

 

Zelený KIT KAT

Japonský love matcha – práškový zelený čaj – je přidán do čokolády, obilovin a sušenky. A je z toho skutečné potěšení pro turisty – zelený Kit Kat. Byl vyroben speciálně pro japonský trh a jinde se tato sladkost nenabízí.

 

Pleťová maska superhrdinů

Pro japonské fanoušky vydalo studio Marvel a značka Issihin Do Honpo pleťovou masku s náměty Ironmana nebo Captain America. Používají se stejně jako masky klasické. Otevřít obal, aplikovat na obličej a je to. Jen s tím rozdílem, že nevypadáte jako duch z japonského hororu, ale jako z komiksu. Trochu úchylárna to je.

 

HAPPY banány s historií

Představte si, že si čtěte z dužiny ovoce ve své historii. A příběh je popsán japonskými znaky. Zní to neskutečně? V Japonsku se jedná o banány shiavache (Shiawase), což  znamená „štěstí“. Nedivíme se, že prý dostali i nějaká ocenění za design.(nápověda: stačí vám lepidlo na banány) Samotné banány se pěstují na Filipínách.

 

Deštník se vzorem

Když zaprší, tak tento japonský deštník odkryje různé obrazce. A pak, že deštník slouží jen proti dešti nebo jako zbraň babiček. Obdivovatelé si přejí, aby neustále pršelo, jinak zalévají.

 

LEDkové pečivo

Japonský designer Yukino Morita vyrábí pečivo se žárovkami. Světlo, které se z nich line, je prý podivuhodně měkké a taky podivné. Technologie je následující: nejprve se peče pečivo a pak se vloží do pečeného produktu LED žárovky. Nakonec je pečivo potaženo pryskyřicí.

Kapsa pro malé domácí mazlíčky

Tento japonský vynález se nám líbí! Zejména v provedení mikiny se speciální kapsou, kam se vejde kočka nebo malý pes. Funguje stejně dobře doma jako na nákupech.

 

Krevetový polštář do letadla

Taky jste někdy odnesli cestování letadlem “zlomeným” krkem? V Japonsku mají rádi krevety a vyřešili pohodlný spánek v dopravních prostředcích po svém. Jestli polštář i voní po krevetách, není z příbalového letáku jasné. I tak jde o exotický doplněk, ze kterého bude posádka i cestující paf!

 

Cake ze syrového masa

V poslední době si japonská mládež zamilovala oslavy narozenin v Yakiniku – restauraci specializující se na grilovaná masa. Dort je na oslavu potřeba a tak restaurace přišla s originální nabídkou. Dortem ze syrového masa. Po sfouknutí svíček se dort prostě ugriluje. Vypadá sice jako z filmů o zombies, ale chutná o něco lépe. (tedy pokud jíte maso)

 

Znepokojivě realistická taška

Japonská žena v domácnosti, známá na internetu pod názvem Pico, se rozhodla vydělávat na živobytí  výrobou originálních tašek v podobě kočky.  A skloubila  lásku s důslednou pečlivostí. V důsledku toho vypadají tašky jako reálné kočky. Nebojte se, technologie výroby je ve skutečnosti stejná jako u plyšových hraček. Trocha airbrushe udělá své. Cena je v přepočtu taky znepokojivě realistická – asi 20 000 Kč.

Den i noc: Na jednom místě a na jedné fotografii

5 důvodů, proč navštívit Čínu!