Zajímavé profese, díky kterým si můžete vydělat spoustu peněz

Lucie Bryndová

Někdo už od malička přesně ví, čím chce být, až bude dospělý, jiní o tom nemají páru ani při vstupu na vysokou. Jestli toužíte po zajímavé práci, kterou asi jen tak nikdo ve vašem okolí nemá a patříte mezi ty, kteří v tom, co budou dělat, pořád nemají tak nějak jasno, pak by vás mohlo inspirovat těchto deset opravdu netradičních profesí.

  • Kontrolor hracích kostek. Jestli jste už někdy byli v kasinu nebo milujete film Dannyho parťáci, pak jste si určitě všimli, že kasina dělají všechno pro to, aby svým návštěvníkům nedali výhru jen tak zadarmo. Zvlášť v Las Vegas si potrpí na přísná pravidla. Hrací kostky v kasinech musí být v perfektním stavu. Musí mít hladké hrany, přesnou hmotnost a být dokonale vyvážené. Tyto a mnohé další parametry pravidelně sledují odborní kontroloři. A ti se rozhodně nemají špatně.
  • Určovač pohlaví novorozených kuřátek. Zní to strašně, ale tuto profesi asi nelze lépe nazvat. Úloha tohoto odborníka není nijak snadná. Jakmile se kuřátka vylíhnou z vajíček, určí jim tento specialista jejich osud.
  • Testovač efektivity deodorantů. Tato profese je ve skutečnosti ještě zajímavější a podivnější, než se může zdát. Nejde totiž o to, že by testovač zkoušel deodoranty na vlastní kůži. Jeho hlavním úkolem je očuchávat ostatním podpaží a určit, jak moc účinné jednotlivé produkty v boji proti potu jsou. Tato práce není pro každého…
  • Lovec perel alias lovec golfových míčků. Pokud jste vášnivými golfisty a pravidelně se účastníte golfových turnajů, určitě se vám nesčetněkrát stalo, že jste poslali míček do vody. Elitní golfové kluby ale dbají na to, aby se z jejich jezírek nestala skládka míčků a mají pro tyto účely speciálně vyškolené potápěče, kterým platí přes sto tisíc dolarů ročně. Jejich úkolem je najít utopené míčky a vylovit je.
  • Dojič hadů. Jasně, hadi nejsou krávy ani kozy a mléko u nich rozhodně nenajdete. Úkolem tohoto dojiče je něco trochu jiného. Existuje řada velmi nebezpečných hadů, jejichž jed je prudce jedovatý. Aby se předešlo úmrtím po jejich uštknutí, je zapotřebí získat jejich jed, aby mohla být vytvořena dokonalá protilátka, která napadeným lidem zachrání život. Dojič je placený za to, že tyto nebezpečné hady donutí k tomu, aby svůj smrtelný jed vypustili do speciální nádoby.
  • Autor koláčkových štěstíček. Přemýšleli jste někdy při návštěvě čínské restaurace nad tím, kdo je autorem předpovědí v koláčcích štěstí neboli Fortune Cookies? Nejsou to přímo majitelé restaurací, ale často se jedná o absolventy žurnalistiky. A díky tomu, že jsou tyto blbinky tak oblíbené, budou mít tito lidé vždy co dělat.
  • Lovec žížal. Chodíte rádi na ryby? A přemýšleli jste někdy nad tím, jak se do speciálek dostanou všechny ty žížaly? No, tuto práci také musí někdo dělat. Hledáním a sběrem žížal se živí speciálně vyškolení lovci žížal. Díky bohu za ně, že?
  • Degustátor psího žrádla. Přemýšleli jste někdy nad tím, kdo vlastně koštuje psí žrádlo? Čekali byste, že je tahle práce na nějakém šťastlivci z psí říše? Tak to jste na omylu. Tento úkol je totiž na lidech. Je otázkou, jestli je právě člověk tím pravým, ale výrobci psích žrádel asi vědí, co dělají.
  • Doktor inkoustových per. Máte za to, že jsou plnící pera už dávnou minulostí a že přece nemůže na světě existovat nikdo, kdo by s něčím takovým ještě psal? No, světě div se, i ve 21. století je pořád hrstka lidí, která na ně nedá dopustit. Aby se všem příznivcům inkoustových per psalo co nejlépe, existují specialisté, kteří tato pera opravují a plní.
  • Testovač vodních tobogánů. Milujete akvaparky, vodní atrakce a jste v bazénu jako doma? Představte si, že opravdu existuje profese, při které můžete testovat nejnovější klouzačky a tobogány. Není to zkrátka sen?