Zákaz análního sexu a další podivnosti týkající se pohlavního styku, které byly ve středověku normální

Redakce

Ve středověku se děly věci, které pro nás dnes postrádají jakoukoliv logiku. Některé příkazy a zákazy církve ohledně sexu byly dost na hlavu. Přečtěte si o tom, co se považovalo v minulosti za normální a co naopak ne.

  • Ženy masturbovaly s pečivem. Ve středověku bylo nedostatek předmětů na masturbování pro ženy. Majetnější dámy si obstaraly dilda ze dřeva. Ty chudší braly vše, co alespoň trochu připomínalo mužský pohlavní úd. Rozšířené bylo masturbování se starším pečivem. Přece jen se trochu podobá penisu. Dneska nejspíš už neexistuje žádná žena, která by si mezi nohy cpala rohlík.
  • Modlení ženě mohlo vrátit panenství. Panenství u žen ve středověku byla veliká vzácnost. Dámy, které ještě nikdy neměly sex, byly považovány za neposkvrněné a čisté osobnosti. Pokud žena o svoji vzácnost už přišla, mohla si ji vymodlit. Musela to však dělat velmi často. Poté byla před Bohem zase čistou duší. Fyzicky se panenská blána samozřejmě navrátit nedala.
  • Anální sex byl považován za velký hřích. Anální sex byl ve středověku obřím problémem. Církev ho striktně zakazovala. Pokud ho někdo vyzkoušel, neměla už jeho duše nikdy šanci dostat se do nebe. To platilo i ty pro chudáky, kteří se náhodou netrefili do správného místa.
  • Kondomy se vyráběly ze střev zvířat. Kondomy rozhodně nejsou vynálezy moderní doby. Používaly se již ve středověku. Nebyl jich však velký dostatek jako dnes a rozhodně byly jiné. K dnešní pohodlnosti měly opravdu daleko. Rozhodně nebyly úzké, voňavé ani s proužky a dalšími vymoženosti. Vyráběly se totiž ze střev zvířat. Tehdejší kondomy se používaly opakovaně, zbytečně se nevyhazovaly. Šetřilo se s nimi. Po souloži je stačilo opláchnout vodou a znovu použít. Nedivíme se, že v té době umíralo tolik lidí na různé nemoci.
  • Církev povolovala jen misionáře. Ve středověku církev řídila vše. Nejen víru, ale i tehdejší styl života, včetně sexu. Povolovala jen jednu erotickou polohu, a to právě nejnudnějšího misionáře. Pro mnohé to muselo být peklo, milovat se neustále jen v jedné poloze a nevyzkoušet nic nového. Každopádně v tom hrál svoji roli i tehdejší všeobecný názor, že muž by měl vždy při sexu ovládnout ženu. Nikdy to nemělo být opačně.
  • Šlechta se uspokojovala orálně. Orální sex byl pro církev opět velkým hříchem. Kdokoli ejakuloval do úst dalšího člověka, měl se kát do konce života, protože spáchal jednu z nejhorších věcí, kterou může člověk udělat. Šlechta se církve příliš nebála a orální sex vnímala jako skvělé ukojení potřeb bez nutného spojení dvou lidí.
  • Sex za cílem početí dítěte si lidé nesměli užívat. Církev kázala lidem, že sex by měli mít jen tehdy, pokud chtějí zplodit dítě. Když ale dvojice pracuje na dítěti, nesmí si pohlavní styk užívat. Podle církve by to byl hřích a člověk by se pak nemusel po smrti dostat k Bohu. Jedná se však o začarovaný kruh, podle kterého by si člověk nemohl užít sexu absolutně nikdy. Ono na tom vlastně moc nezáleželo, protože ve středověku tato pravidla porušovali téměř všichni.
  • Bez nevěstinců by to tenkrát nešlo. Církev se obecně stavěla proti sexu, ale nevěstince jí paradoxně příliš nevadily. Naopak byly důležitou součástí středověké kultury. Mohli se tam vyřádit všichni nadržení muži a nemuseli obtěžovat počestné dívky.

9 věcí, které vyvádějí holky po rozchodu se svým přítelem. Možná jste je už taky dělaly

10 nesmyslů o ženském těle, které muži považují za pravdivé