Zákaz venčení psů! V jakém městě?

mim

V Teheránu zakázali venčení psů. Zvířata se taky nemůžou převážet v autech.

V Íránu to psi nikdy neměli lehké. Podle tamních muslimů se jedná o nečistá zvířata a symbol prozápadní politiky, píše web Extrastory.cz. Teď vznikly nové zákony.

Není možné se modlit

„Někteří lidé, kteří chodí se svými psy na veřejnost, způsobují mezi ostatními paniku a úzkost. Policie je proto bude od teď postihovat. Stejně tak je zakázané psa převážet v autě. Pokud policie někoho takového zahlédne, podnikne určité kroky,“ vysvětluje velitel teheránské policie Hossein Rahimi.

Člen konzervativní strany Hamidreza Taraghi to komentoval takto: „Když je pes někde poblíž, není možné se modlit. Naše země má také mnoho ekonomických problémů, ale majitelé psů ročně utratí miliardy za psí jídlo. Tyto peníze potřebujeme na mnohem důležitější věci.“ Tak na to nemáme radši komentář…

Psí vězení

Jinak se na situaci dívají veterináři. „Jak se asi veterináři dostanou ke psům, když je jejich majitelé nemohou vzít na veřejnost nebo je převážet v autě? V parlamentu se schvalují zákony, které odporují logice. Pro hodně obyvatel Teheránu je mazlíček přitom významnou součástí života. Pokud zvíře nyní nebudeme moci léčit, nemoc se rozšíří dál,“ řekl člen íránského veterinářského spolku Payam Mohebi.

Situace v Teheránu pro psy a jejich majitele fakt není lehká. V některých případech byli mazlíčci majitelům dokonce zabaveni a posláni do „psího vězení“.

To se nám vůbec nelíbí! Co byste v kůži teheránských majitelů psů dělali?