Zakletý v čase je (slušný) románek se (slušnou) cestovatelskou zápletkou

Eva-Slesingerova

Už se vám stalo, že jste někoho potkali poprvé v životě, ale on tvrdil, že vás zná celý život? Pokud ne, patříte mezi ty méně šťastné, protože svou životní lásku teprve musíte hledat. Na rozdíl od Henryho.

Životní láska a boj až do posledního dechu, to je námět filmu Zakletý v čase. Režisér Robert Schwentke si jednoho dne přečetl knihu Žena cestovatele časem od autorky Audrey Niffenegger a byl jí tak okouzlen, že téma prostě musel hodit na filmové plátno. Milostný příběh je, pravda, už trošku klišé, ale pokud do něj zamícháte ještě cestování časem, které může přijít kdykoliv (a proto je nepředvídatelné), máte o zábavu postaráno.

Zakletí v časeMiluju tě už dávno
Henry (Eric Bana) není obyčejný muž. Od dětství kvůli genetické poruše nechtěně cestuje časem, což mu způsobuje nejednu nepříjemnost. Jedna z nich je ale pořád stejná: vždy se zhmotní nahý.
Jeho cesta časem trvá pokaždé jen pár minut a jak se ukáže, často se vrací na místa, která pro něj hodně znamenají. A tak ačkoliv mnohokrát vidí svou matku zemřít při autonehodě, nikdy tomu není schopen zabránit. Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Henry totiž během jedné cesty do minulosti potká svou budoucí manželku Clare (Rachel McAdams), již od jejích šesti let nevědomky oslňuje. Jak je potom překvapený, když před ním Clare jako dospělá stane a řekne mu, že ho vlastně celý svůj život zná – a že ho nesmírně miluje.
Henry stárne a postupně zjišťuje krutou pravdu: jak je možné, že ho při cestách časem nikdo nikdy neviděl staršího než čtyřicetiletého? Důvod může být jen jeden: vyššího věku se nedožije.

Podívejte se na ukázky z filmu

Kontakty

Filmu Zakletý v čase se dá vytknout snad jen to, že je chvílemi až moc sladký a některé scény se lehounce táhnou. Nicméně hledáte-li hřejivý příběh pro chladné dny nebo plánujete-li domácí dámskou jízdu, je pro vás tenhle film jako stvořený. Jen pozor, chce to hodně kapesníků.

Zakletý v čase
Drama/ Romantický
USA, 2009, 107 min
Režie: Robert Schwentke
Hrají: Rachel McAdams, Eric Bana, Ron Livingston, Arliss Howard, Stephen Tobolowsky, Maggie Castle, Tatum McCannPremiéra v ČR: 19. listopadu 2009