Zapomeňte na Charlie Straight, je tu rozbouřené Lake Malawi

Hana-Slivova

Pět set párů očí a uší zvědavých na to, co Albert Černý předvede se svou novou kapelou Lake Malawi. Písničky "nástupců" Charlie Straight jsou méně popové, víc "indie" a taky radostnější. Fanoušci si na ně ale chvíli budou muset zvykat.

Když Albert Černý sedl pro něj netypicky ke klavíru a písničku Barcelona s textem "vím, že ne všechno, co jsem udělal, bylo dobře" věnoval svým nejbližším, kteří za ním stáli v době, kdy se rozhodovalo o osudu jeho bývalé kapely Charlie Straight, sál stichl a všech pět set párů očí sledovalo jeden jediný bod na pódiu.

Albert Černý z Lake Malawi: Jednou bych chtěl natáčet s Beckem
Poslechněte si Lake Malawi

Tenhle muzikant v kostkované košili včera v Praze představil svou novou skupinu Lake Malawi, s níž teď dělá písničky namísto Charlie Straight. A jedno je jisté: fanoušci si budou muset zvyknout na tvrdší zvuk a jemnou psychadelii, která místy připomíná Led Zeppelin nebo sólové deskyJohna Lennona. A na to, že Lake Malawi nejsou čistý pop; singl Always June se totiž z atmosféry nové kapely poměrně výrazně vymyká. Ačkoliv až si sedne skladba Paris, která graduje jako gejzír ve fontáně, nebo poloakustická Aubrey, budou i i tohle lahůdky pro popové ucho.

http://www.youtube.com/watch?v=p2O1ogmW09s

Oku už to ale lahodilo včera – Albert, v nové společnosti viditelně štastný, poskakoval po stagi sem a tam a občas strhl i mladého multiinstrumentalistu Jeronýma Šubrta. Elektriku měnil za akustiku a fanoušky se snažil udržet v pozoru čarováním s atmosférou. Nejlépe ale plná Akropole stále ještě reagovala na písničky z repertoáru Charlie Straight; Coco v podání Lake Malawi dostalo bossa akustický kabát, divočejší aranž pak kapela naopak dala starší skladbě Picking Blueberries.

Jsme začínající kapela, řekl Alber na začátku napůl omluvně, napůl žertem. Aby se kapele podařilo veškerou energii, kterou teď cítí, předat fanouškům, bude to chtít ještě pár měsíců společného hraní. Byla by ale každopádně škoda nedat Lake Malawi šanci a čas od času nestrávit u tohodle neklidného jezera klubový večer.

Lake Malawi
Support: No Distance Paradise
Praha, Palác Akropolis, 26. 2. 2014

 

Témata:,