Zase Wild Horses. Deska Sticky Fingers od The Rolling Stones vychází nanovo

Redakce

Britská kapela The Rolling Stones vydala za více než padesát let svého fungování dvaadvacet studiových alb. Mezi ty nejzásadnější patří deska Sticky Fingers, která s hity jako Wild Horses nebo Brow Sugar a s obalem od Andy Warhola vyšla v roce 1971. Nyní se fanoušci dočkali její reedice, kterou doplňuje řada bonusů.

Nová verze desky má tři různé digitální formáty a celkem šest fyzických verzí. Základní CD verze přináší remasterovanou podobu deseti původních nahrávek a doplňuje ho dvanáctistránkový booklet. Stejnou verzi je možné koupit i na vinylu. Náročnější fanoušci, kteří mají rádi bonusy v podobě doposud nevydaných či živých nahrávek, možná sáhnou po deluxe verzi čítající dva disky. Kromě remasterovaných deseti původních songů komplet nabízí i rozsáhlejší booklet a další desítku nahrávek, mezi kterými je pět živých písní zaznamenaných na koncertě v londýnském The Roundhouse nebo například alternativní verze skladby Brown Sugar, na které si zahostoval i Eric Clapton. I tuto rozšířenou verzi lze pořídit v podobě speciálního dvojvinylu. 

Ke koupi jsou i dva boxsety. Ten méně rozsáhlý obsahuje všechny výše popsané hudební stopy a doplňuje ho exkluzivní DVD se dvěma živými nahrávkami (Midnight Rambler a Bitch) z koncertu v Marquee Club, který The Rolling Stones odehráli 26. března 1971. Dále set nabízí i čtyři speciální pohlednice i 72stránkovou knihu plnou doposud nezveřejněných fotografií.

A pak je tu superdeluxe box, který v krásném balení přináší původní album v remasterované podobě, bonusový disk s deseti doposud nevydanými nahrávkami, zmiňované DVD se dvěma songy z koncertu v Marquee Club, další audio CD s názvem Get Yer Leeds Lungs Out, jehož třináct položek bylo zaznamenáno v březnu 1971 na koncertě v Leedsu. To vše doplňuje ještě i speciální 7‘‘ vinyl s písněmi Brown Sugar a Wild Horses, repliky dobových plakátů, pohlednice a 120stránková kniha mapující vznik alba Sticky Fingers. (red)